Kepeğe Karşı Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözüm

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözüm
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 985 kez okundu.

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler?

En ciddi saç problemlerinden biri olan kepek ile mücadelede kepeğe karşı bitkisel çözüm uygulamaları ile başarılı sonuçlar elde edilebilir. Kimi zaman bakımsızlıktan, kimi zaman kalitesiz ürünler kullanmaktan, kimi zamanda sıcaktan oluşan kepek, özellikle de bayanları oldukça huzursuz etmektedir. Kepekten kurtulmak için evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz kepeğe karşı bitkisel çözüm uygulamaları ile kolayca kepek probleminden kurtulabilirsiniz.Saç bakım uzmanları, bitkisel ve doğal yöntemler kullanarak kepekten kurtulmayı önermektedirler. Bitkilerde saç köklerine uygun bileşenler bulunmaktadır. Kepek, saçlarda aşırı yağlanma olduğu zamanlarda daha fazla ortaya çıkmaktadır.

Kepekten kurtulabilmek için aspirin, limon tuzu, tuz, limon ve sirkeyi karıştırarak kür elde edebilirsiniz. Ayrıca aspirini kullanarak farklı yöntemler de geliştirebilirsiniz. Örneğin 2 adet aspirini toz haline getirip kullandığınız şampuanın karıştırabilirsiniz.Saçınıza masaj yaparak uyguladığınız şampuanın 2 dakika kafanızda kalmasının ardından yıkayabilirsiniz. İnsan vücudu için birçok sıkıntının geçmesine yardımcı olan, güçlü kimyasal yapısı ile aspirin, kepeklere de fayda sağlayacaktır. Bir hafta boyunca her akşam uygulanan aspirin ile problemin çözüldüğüne tanık olabilirsiniz.

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümleri ve Tarifleri

Bir başka kepekten kurtulma yolu da limon ve sirkedir. Kepekler nedeniyle saç diplerinizde kaşıntı oluyorsa 2 yemek kaşığı limonu saç diplerinize masaj yaparak yedirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Her akşam 2 fincan soğuk su içerisine 2 fincan elma sirkesi ekleyin. Saçlarınıza masaj yaparak sürdükten ve bir süre bekledikten sonra durulayın. Daha sonra şampuan ile yeniden yıkayın. Bu uygulama ile bir süre sonra kepeklerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır. Kepekten kurtulmak uygulanan bir başka bitkisel çözümde şöyledir:

  • 1 kahve fincanı su
  • Yarım kahve fincanı soya yağı
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı okaliptüs yağı
  • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeler bir cam kâsede karıştırılıp diplerden başlayarak tüm saçlara yedirilir. Saçlar streç ya da saç bonesi ile sarılıp 2 saat bekletilir. Daha sonra şampuanla iyice yıkanan saçlara bu işlem her gün uygulanarak kepeğin önlenmesi sağlanabilir. Kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin ortak sorunu olan kepek, kimyasal ürünler ya da şampuanlar kullanmaya gerek kalmadan, bitkisel uygulamalarla çözüme ulaştırılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git