Kepekli Saçlar Nasıl Yıkanmalı - saglikdas.com

Kepekli Saçlar Nasıl Yıkanmalı

Kepekli Saçlar Nasıl Yıkanmalı
13 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.723 kez okundu.

Kepekli Saçlar Nasıl Yıkanmalı?

Kepekli saçlar nasıl yıkanmalı sorusuna aradığınız cevap sizlere vereceğimiz basit tüyolar aracılığı ile çözüme kavuşuyor. Kozmetik devlerinin desteklediği şampuanlar yerine kullanacağınız organik ürünler bu uygulama için biçilmiş bir kaftan olabilir. Kepekli saç probleminizi en kısa zaman zarfında çözüme kavuşturmak istiyorsanız bazı kurallara dikkat etmelisiniz.

Kepekli Saçlar Nasıl Yıkanmalı ve Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  • Yıkama uygulamasında kepeğin önüne geçerek oluşma riskini engelleme adına saç köklerinizi iyice durulamalısınız.
  • Kepek sorununu ortadan kaldırmak adına saç diplerinizin kuru kalmamasına özen göstermelisiniz. Kuru kalan saç dipleri genellikle kepek problemi oluşumunu desteklemektedir. Bu problem için zeytinyağlı şampuanlara yönelmelisiniz.
  • Saç deriniz için ihtiyaç duyduğunuz nemi sağlamak adına bitkisel yağlar aracılığı ile hazırlayacağınız maske biçilmiş bir kaftan olacaktır. Yılan yağı, badem yağı, susam yağı ve limon yağı aracılığı ile hazırlayacağınız saç maskesi hem saç yapınızı güçlendirerek onarım sürecini başlatacaktır hem de kepek oluşumunu engellemek adına saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacaktır.
  • Kepekli saçlara sahip olan kişiler saçlarını yıkarken kesinlikle suyun ılık olmasına dikkat etmelidir. Kullanılan sıcak su genellikle saç diplerinin kurumasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda egzama problemini de destekleyen sıcak su kullanımı kepek probleminin de artış göstermesine sebep olmaktadır.
  • Saç yıkama uygulamasında saç diplerinize dairesel hareketler aracılığı masaj yapmalısınız. Duş sırasında uygulanacak darbe kepek probleminin artış göstermesine sebep olacaktır. Bu sebepten yüzden yıkama esnasında saç diplerinizi çok hırpalamamalısınız.
  • Yıkama işlemi sırasında deri bölgenizin kuru kalmaması adına suyun içine bir miktar elma sirkesi koyarak uygulamaya devam etmelisiniz.
  • Şampuan sonrası kullanacağınız saç kremi uygulamasına özen göstermelisiniz. Çünkü kepek probleminin artış göstermesinin temel sebeplerinden biride banyo sırasında kullanılan saç kremidir. Önerilen miktarın üstünde kullanılan saç kremleri saç derisine zarar vererek kepek oluşumunu destekler. Kepek oluşumuna sebep olacak saç kremlerinin kullanım miktarına dikkat etmelisiniz.
  • Şampuan kullanımı sonrasında durulama işlemini gerçekleştirirken özen göstermelisiniz. Çünkü saç diplerinizde durulama işleminden kalan şampuanlar kepek oluşumunu desteklemektedir.

Sizlerde kepek problemini en kısa yoldan çözüme kavuşturmak istiyorsanız önerilerimiz doğrultusunda hareket ederek kepekli saçlar nasıl yıkanmalı sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git