Kepekli Saçlara Çözüm - saglikdas.com

Kepekli Saçlara Çözüm

Kepekli Saçlara Çözüm
13 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.238 kez okundu.

Kepekli Saçlara Çözüm?

Kepekli saçlara çözüm getirmeden önce kepeğin neden oluştuğunu ve tam olarak ne olduğunu bilmek gerekir. Kepek aslında sadece saç derisinin ardında bıraktığı ölü deridir. Deri döküntüsü olarak karşımıza çıkan kepeğin çözümü bilindiğinin aksine saçları sık sık yıkamak değildir. Sürekli saçları yıkamak, saçları kurutur ve matlaştırır. Yıkamadan kaynaklı düzenli olarak beslenemeyen saç dipleri daha çok kepek üretir.

Kepekli Saçlara Çözüm ve Tavsiyeler

Kepekli saçlara çözüm, çeşitli kepek şampuanlarını kullanarak ya da ev ortamında hazırlayabileceğiniz kepek giderici kürleri uygulayarak sağlanabilir. Bu yazıda sizler için piyasada bulunan güvenilir markalardan birkaçını tanıtacağız. Ardından da doğal yöntemlerle saçlarındaki kepek problemini çözmeyi tercih eden kişiler için de birkaç tarif vereceğiz.

Kepeğe Karşı Etkili Şampuanlar

  • Dermoskin Antiseborrheic Kepek, Pullanma ve Kaşıntı Sorunlarında Yardımcı Şampuan: Cilt dostu olan bu ürünü düzenli olarak kullanırsanız kepek probleminiz ciddi oranda azalır. Ayrıca saç derinizde görülebilen kaşıntı, egzama vb hastalıklara sahipseniz, tedavi aşamasında yardımcı olarak bu şampuanı kullanabilirsiniz.
  • Revigen Anti Stress Kepek Şampuanı: Stres kaynaklı kepeklenmelere karşı özel üretilen revigen anti stres kepek şampuanı ile kepek probleminiz son bulur.

Kepeğe Karşı Doğal Çözüm Yöntemleri

Kepek düşmanı olan iki doğal madde: sirke ve limondur. Sirke veya limon ya da her ikisi birden düzenli olarak kullanılırsa kepeklenme problemi kalıcı olarak ortadan kalkar. Ayrıca sirke ve limon saçları güçlendirir ve parlatır. Öte yandan saç derisinde oluşan çeşitli deri hastalıklarının giderilmesine de yardımcı olur.

Sirke veya limon uygulaması şu şekilde yapılabilir. Yarım bardak suyu ve yarım bardak sirkeyi ( ya da taze sıkılmış limon suyunu ) karıştırın. Bu karışımla saçlarınızı durulayın. Daha sonra iki yemek kaşığı sirkeyi bir kaba koyun ve bu sirkeden azar azar alarak saç diplerinize masaj yapın. 5 – 10 dakika kadar sirkeli saçlarınızla bekleyin. Ardından saçlarınızı şampuanlayın. Bu işlemi 5 günde bir kullanabilirsiniz. İlk başta saç diplerinde hafif yanmalar doğaldır. Eğer yanmalar şiddetli ise bu kürü uygulamayı bırakın ve en yakın sağlık kurumuna başvurun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git