Kestane Rengi Saç Boyası Tarifi - saglikdas.com

Kestane Rengi Saç Boyası Tarifi

Kestane Rengi Saç Boyası Tarifi
13 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.863 kez okundu.

Kestane Rengi Saç Boyası Tarifi?

Katıldığı bir programda Şems Aslan, yine bir bitkisel ürünler ile hazırlanan ve kimyasal katkısı olmayan kestane rengi saç boyası tarifini izleyenlerle paylaştı. Dilerseniz saçlarınız rengini organik bir şekilde değiştirebilmenizi sağlayacak olan bu kestane rengi saç boyası ile cildinize istediğiniz şekilde Hint kınası gibi nakış da işleyebilme şansına sahipsiniz. Bu doğal saç boyası tarifini biz de saglikdas.com olarak sizler ile paylaşıyoruz. Aşağıda kestane rengi saç boyası tarifi ve uygulaması anlatılmıştır.

Kestane Rengi Saç Boyası Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • Bir çay kaşığı kadar tarçın
  • Dört çorba kaşığı kadar kına
  • Bir çay kaşığı kadar kahve
  • Yarım su bardağı kadar Hibuskus suyu
  • Yarım çay bardağı kadar siyah çay
  • ½ kadar limon
  • Yarım su bardağı kadar da ceviz yaprağı suyu

Not: Eğer siyaha daha yakın bir renk istenmiyorsa kına ve limon miktarı yarı yarıya düşürülebilir.

Kestane Rengi Saç Boyası Tarifinin Uygulanma Aşaması

Yukarıda yazılan bir çay kaşığı kadar tarçın, dört çorba kaşığı kadar kına, bir çay kaşığı kadar kahve, yarım su bardağı kadar Hibuskus suyu, yarım çay bardağı kadar siyah çay, yarım kadar limon ve yarım su bardağı kadar da ceviz yaprağı suyu malzemelerinin hepsi boya kabına koyulmalıdır.

Daha sonra malzemeler iyice birbiri ile harmanlanıncaya kadar tahta bir kaşık ile karıştırılmalıdır. Karıştırmanın ardından yapılması gereken işlem, ellere eldiven geçirilip saçların diplerinden başlayarak boya karışımını saça iyice yedirilerek sürülmesidir. Bu işlemin ardından saçların hava almasını engellemek için saçlar streç ile sarılmalıdır.

Hava ile teması önlenen saçların boyayı bünyesine alması daha da kolaylaşacaktır. Yaklaşık olarak bu şekilde bir buçuk saat kadar beklenmelidir. Bu kestane rengi saç boyasının uzun süre saçta bekletilmesi dahi saçlara zarar vermeyecektir.

Çünkü içeriğinde kimyasal madde barındırmamasından yani tamamen doğal ve bitkisel bir saç boyası tarifi olmasından dolayı rahatlıkla kullanılabilecek bir tariftir. Bu işlemlerden sonra son olarak saçlar ılık su ile tamamen temizleninceye ve arınıncaya kadar yıkanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git