Keten Tohumu İle Zayıflama - saglikdas.com

Keten Tohumu İle Zayıflama

Keten Tohumu İle Zayıflama
13 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.128 kez okundu.

Keten Tohumu İle Zayıflama Yöntemleri

Kısa sürede zayıflama arzusu sebebiyle insanlar, sağlıksız olan, metabolizmayı kötü yönde etkileyen kolay zayıflama haplarına yönelmektedir. Bu hapların işleyişi temelde bireye az besin yedirmektir. Ve kişinin metabolizmasını hızlandırarak kolay enerji yakmasını sağlamaktır. Fakat sonuç olarak insanın vücut dengesi bozulur ve istenilen kiloya ulaşılmasına rağmen sağlık elden gitmiş olur. Dahası bu tür ilaçların kullanımını bıraktıktan kısa bir süre sonra verilen kilolar aynen geri alınır. Öncelikle şu bilinmelidir ki hızlı kilo vermek sağlıklı bir yöntem değildir. Vücut yağ oranı, düzenli olarak ve yavaş yavaş azaltılmalıdır.

Doğada bu ilaçlarla aynı etkiye sahip bitkiler zaten vardır. Keten tohumu ile zayıflama da bu doğal yöntemlerden biridir. Vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin olan keten tohumu, içeriğinde B grubu vitaminlerini ve sağlık için elzem olan omega 3 ve omega 6 yağlarını bünyesinde barındırır. Ayrıca lif bakımından zengin olması da bağırsak sisteminin randımanlı çalışmasını sağlar ve kişiyi tok tutar. Keten tohumu ile zayıflama şu yöntemle uygulanabilir.

Keten Tohumu İle Zayıflama Tarifi

Bir bardak suyun içine yaklaşık olarak bir çay bardağı kadar keten tohumu katılır ve bu karışımın üzeri kapatılarak bir müddet beklenir. Sabah kalktığınızda ve her öğün öncesinde, hazırlanan bu karışım içilir. Bu uygulamanın yararı şu şekilde vücutta görülür. Keten tohumunun içindeki lif oranı ve besleyici özellikleri kişiyi tok tutar ve öğünlerde daha az yemesini sağlar. Bu yöntem kullanılarak yavaşça ama sağlıklı ve istikrarlı bir kilo verme sağlanmış olur.

Keten tohumu kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Sürekli aynı besini tüketmek bünyede çeşitli reaksiyonlar yaratabilir. Keten tohumunda da durum aynen bu şekildedir. Keten tohumunun düzenli kullanılmasından bir hafta kadar sonra, birkaç günlük verilen ara vücut dengesini düzene sokacaktır. Aksi takdirde metabolizma sürekli keten tohumu tüketimine kötü şekilde reaksiyon verecektir. Kilo verme uğruna vücut dengesini bozmak ve sağlığımızı tehlike altına atmak akıllıca bir davranış olmayacaktır. Eğer ciddi bir vaka ile karşılaşılırsa mutlaka doktora gitmek her bireyin aklında bulunmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git