Kıl Batıkları Nasıl Önlenir - saglikdas.com

Kıl Batıkları Nasıl Önlenir

Kıl Batıkları Nasıl Önlenir
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.154 kez okundu.

Kıl Batıkları Nasıl Önlenir?

‘’ Kıl batıkları nasıl önlenir? ‘’ sorusu ile ilgili olarak birçok talep bulunmaktadır.  Özellikle bacaklarda meydana gelen kıl batmalarının çözümü için kullanılan epilasyon yönteminin yanında kullanılan krem ve maskelere de dikkat edilmelidir. Zamanla artış gösteren kıl batıkları bacaklarınız kötü görünmesine neden olur. Sağlıksız ve pütürlü bir görünümün oluşmasına sebep olur. kıl batıklarının önlenmesi ile ilgili olarak:

Kıl Batıkları Nasıl Önlenir İşte 4 Önemli Yöntem

  • Kıl batıkları ile mücadele etmenin ilk kurallarından birisi bacaklarınızı keselemektir. Böylece kıl köklerinin yüzeye çıkması sağlanır. Kese sayesinden bacaklarınızın yumuşaması da sağlanır.
  • Bacaklarınızı alma yöntemi olarak ağda yöntemini kullanıyorsanız ağdanın o esnada sıcak olmamasını sağlayınız. Sıcak olan ağda kıl batıklarına sebep olduğu gibi bacağınızın renginin koyulaşmasına neden olur.
  • Kıl batıklarının en çok görülen sebeplerinden birisi de yanlış ağda ve epilasyon yöntemlerinin kullanılmasıdır. Tüylerinizin uzadıktan sonra jiletle alınması kıl batıklarının deri üzerinden uzaklaşmasını sağlar. Jilet yöntemi kıl köklerinin üzerinde bir etki sahibi olmadığı için cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.
  • Ponza taşı ile kıl batıklarının düzelmesi sağlanabilmektedir. Fakat bu uygulama dikkatli olunmalıdır. Cildiniz kuru olduğu zaman uygulandığı takdirde cildinizin tahriş olmasına neden olabilir.

Kıl Batıklarının Giderilmesi İçin Bakım Kürü

  • Su ( 1 su bardağı )
  • Aspirin (5 adet )

Hazırlanması ve uygulanışı:

1 bardak sıcak su içerisine, ayrı bir kap içinde soğuk su ile ezilen aspirinler ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım bir şişe içerisine doldurulur. Şişenin ucunda sprey aparatının olması tercih edilmelidir. Karışımın içerisinde bulunan aspirin tortusu şişenin dibine çökecektir. Oluşan bu karışımı haftada iki kere olarak bacaklarınıza sıkarak uygulayın. Bacağınıza uyguladığınız bu karışımı 1-2 saat bekledikten sonra yıkayarak durulayın. Düzenli ve kontrollü bir şekilde yapılan bu teknik ile kıl batıklarının yumuşadığı ve batıkların zamanla kaybolacağı görülecektir. ’ kıl batıkları nasıl önlenir? ‘’ sorununu bu yöntemlerle çözmek mümkündür. Doğal olarak belirlenen bu teknikler ile kıl batığı problemi bir sıkıntı olamayacaktır. Bunun yanında düzenli ve kontrol altında yapılması daha iyi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git