Kil Maskeleri - saglikdas.com

Kil Maskeleri

Kil Maskeleri
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.159 kez okundu.

Kil Maskeleri Faydaları

Kil cilt üzerinde çok faydalı bir maddedir. Kil maskeleri de cilde faydalı olan vitaminler içerdiği için zaman içerisinde cilt sorunlarını tamamen çözer. Kil maskeleri de kil renkleri gibi birbirinden farklıdır ve ona göre de etkileri değişmektedir. Kil renklerine göre değişen etkileri ve  doğal kil maskesi tarifini aşağıdaki maddeler içerisinde bulabilirsiniz.

Kil Maskeleri ve Çeşitleri

Beyaz kil maskesi

Kil maskeleri arasında en çok bilinen ve yaygınlığı en fazla olan kil maskesi beyaz kil maskesidir. Aktarlarda fazla miktarda bulunan beyaz kil genelde cilt üzerinde meydana gelen sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Bu durum için en faydalı killerden bir diğeri ise yeşil kildir.

Yeşil kil maskesi

Yeşil kil maskesi yağlı ciltler için oldukça uygundur. Deri altından meydana gelen sivilceleri kısa bir süre içerisinde yok eder. Sivilce oluşumuna elverişli ciltlerde yeşil kil çok daha faydalı olmaktadır. kil cilde uygulandıktan sonra yüz hareketleri yapılmamalıdır. Kil katılaşan bir madde olduğu için yüz üzerinde kırışıklıklara neden olabilir. Göz çevresinde ise bu kili kesinlikle kullanmamanız gerekir. Bunun nedeni ise göz çevrenizin kurumasına neden olmasıdır. Göz çevresi haricinde yüzünüzün her bir bölgesine sürebilirsiniz. Bu yeşil kil maskesi siyah noktalarında giderilmisini sağlayacaktır.

Mavi kil maskesi

Mavi kil maskesi cilt üzerinde meydana gelen renk uyumsuzluklarının giderilmesini sağlamaktadır. Mavi kil maskesi cilt üzerindeki hücrelere oksijenin ulaşmasını sağlar. Oksijen alan cilt hücreleri daha sağlıklı bölünmektedir.

Sarı kil maskesi

Sarı kil maskesi cilt altında görülen yapılar için oldukça uygun olmaktadır. cilt yüzeyine çıkmayan fakat elinizle cildinize dokunduğunuzda size rahatsızlık veren yapıların giderilmesini sağlar. Doku altındaki yapının düzeltilmesi için oldukça faydalıdır.

Pembe kil maskesi

Çabuk kızaran veya çabuk deforme olan bir cilde saihpseniz pembe kil maskesini kullanmanız çok faydalı olacaktır. pembe kil ile birlikte de cildinizin hassasiyeti azalmaktadır. Ciltte meydana gelen kızarıklıklar pembe kil maskesini kullandığınız süre içerisinde artık meydana gelmez. Düzenli kullanım ile nefes alan bakımlı ve kuru bir cilde sahip olmanız mümkündür. Hassas ciltler için çok faydalı bir üründür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git