Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır - saglikdas.com

Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır

Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.121 kez okundu.

Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır?

Kil maskesi hangi ciltlere uygulanır? Kil maskesi aslında her cilde uygulanabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus kil maskesinin her ciltte yarattığı etki farklıdır. Kil maskesini farklı ciltlere uygulanırken içine konulması gereken bileşenlerde değişmektedir. Kil maskesi cildi yenileme ve canlandırma özelliğine sahiptir. Vereceğimiz bilgileri uygularsanız sizinde cildiniz ünlülerin ki gibi parlar ve güzel görünür. Kil maskesinin uygulanacağı ciltler;

Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır ve Etkisi Nedir?

  • Yağlı Ciltler İçin Kil Önerileri:

Yağlı bir cilt yapısına sahip iseniz kullandığınız kil kesinlikle yeşil kil olmalıdır. Kullanım şekli ise kesinlikle su ile olmalıdır. Aktarlardan bulabileceğiniz cadı fındığı ile karıştırarak kullanınız. Karışımı cildinize uyguladıktan sonra kesinlikle gül suyu ile temizleyiniz. Cildinizin nasıl değişeceğini göreceksiniz. Ancak önemli bir nokta; kesinlikle haftada 1 kez düzenli olarak kullanmalısınız.

  • Normal Ciltler İçin Kil Önerileri:

Normal bir cilt yapısına sahip iseniz kullanacağınız kil kesinlikle beyaz kil olmalıdır. Kullanım şekli ise 1 çorba kaşığı deniz yosunu ve 1 çorba kaşığı beyaz kili eyleyiniz. Cildiniz için uygun bir yağ çeşidi bulunuz. Yağdan da bir damla ekledikten sonra karıştırınız. Karışımı cildinize uygulayınız. Kurumasını bekleyiniz. Kurduktan sonra cildinizi losyon veya gül suyu ile güzelce temizleyiniz. Kilin cildinizi nasıl besleyeceğinizi göreceksiniz.

  • Kuru Ciltler İçin Kil Önerileri:

Normal cilde sahip olanlar gibi kuru ciltlilerde kesinlikle beyaz kil kullanmalılardır. 2 çorba kaşığı beyaz kile 1 çorba kaşığı deniz yosunu ekleyiniz. Bütün malzemeleri karıştırınız. Pürüzsüz olması için mutfak robotundan geçirebilirsiniz. Cildinize uygulayınız. Hassas olan noktalardan biride çok fazla bekletilmemesi gerektiğidir. Daha sonrada gül suyuyla cildinizi temizleyiniz.

  • Cildi Canlandırmak İçin Kil Önerileri:

Malzemeler: 2 yemek kaşığı su, 1 yemek kaşığı deniz yosunu, bir miktar kil. Suyu ve yosunu kaba koyunuz. Daha sonra kilinizi ilave ediniz. Pürüzsüz hale gelene kadar karıştırınız. İterseniz mutfak robotundan da geçirebilirsiniz.

Not: Deniz yosununun bir diğer adı da mavi yeşil yosundur. Aktarlardan bu isimle de bulabilirsiniz.

Not: Cildiniz kile karşı hassasiyet gösterebilir. İlk defasında yaralar, kaşıntılar, pullanmalar olur ise kullanmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git