Kilo Aldırıcı Besinler - saglikdas.com

Kilo Aldırıcı Besinler

Kilo Aldırıcı Besinler
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.279 kez okundu.

Kilo Aldırıcı Besinler Neledir?

Protein açısından zengin olan ve kalori değeri yüksek olan besinler kilo almak için gereklidir. Midenizi daha fazla besinle doldurarak kilo almanız pek mümkün değildir zira öncelikle aldığınız besinin kalori değeri etkilidir. Sizler için hazırladığımız kilo aldırıcı besinler ile bunları günlük beslenme programınıza ekleyerek istediğiniz kiloya rahatlıkla ulaşmanızda etkili rol oynayacaktır.

Kilo Aldırıcı Besinler ve Zararları

Kilo Aldıran Bitter Çikolata

Yüksek kalori değerine sahip olan bitter çikolata içerdiği antioksidan ile hem vücudu korur hem de kilo almada yardımcı bir besindir.

Kilo Aldıran Hayvansal Yağ

Tereyağı ve balık yağı gibi hayvansal yağlara örnek gösterilebilecek yağlar yüksek oranda kolesterol içerdikleri için kilo alınmasında etkili besinlerdir.

Kilo Aldıran Kırmızı Et

Kırmızı et protein bakımından en yüksek değere sahip bir besin türü olduğundan kilo almak isteyenlerin tüketmesi gereken bir yiyecektir. Yağsız tüketilmesi daha uygun olan sığır eti özellikle kilo almada çok etkilidir.

Kilo Aldıran Süt Ürünleri

Protein bakımından zengin olan ve kilo aldırıcı süt ürünlerinin başında gelen besin yoğuttur. Yoğurdun yanında süt, peynir gibi süt ürünleri de kilo almanızda size yardımcı olacak besinlerdir. Ayrıca süt ürünlerinin her gün tüketilmesi kemik sağlığımız için de çok faydalıdır.

Kilo Aldıran Meyve Suları

Meyve sularının her türü içerdiği meyve şekeri sebebi ile karbonhidrat yönünden çok zengindir. Sağlıksız içecekleri tercih etmek yerine meyve suyu tüketerek içerdiği kalori sayesinde kısa bir sürede kilo almanız kolaylaşacaktır.

Kilo Aldıran Kuruyemişler

Yağ yönünden zengin olan badem, fıstık ve ceviz gibi kuruyemişler kalori değeri yüksek besinler arasındadır. Ayrıca kuruyemişlerin içerdikleri yağlar sağlıklı olduğundan vücudumuza da bir zararı yoktur. Her gün bir miktar kuruyemiş tüketmeniz kilo almak için yapmanız gereken etkili bir yöntemdir.

Kilo Aldıran Diğer Besinler

Tahin, pekmez, dondurma, ay çiçeği, muz, üzüm suyu, kaşar peyniri, tam buğday ekmeği, kuzu ciğeri, susam, yumurta, patates, avokado ve kuru kayısı gibi besinler de kilo almanızda size yardımcı olacak yüksek kalorili yiyecekler olduklarından düzenli tüketmeniz halinde kilo almanızda etkin bir rol oynayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git