Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar - saglikdas.com

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar
30 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.604 kez okundu.

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar Nedir?

Vücudumuza faydada çok zararı olan, herhangi bir besin değeri olmayan, atıştırmalık gıdaları halk arasında abur cubur diyoruz. Ne olursa olsun ana öğünler arasındaki saatlerde bir türlü vazgeçemediğimiz abur cuburlar, kilo almamızdaki en büyük etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Abur cubur tüketiminden vazgeçemiyorsanız bu yazımızı dikkatle okuyunuz. Sizlere kilo aldırmayan abur cuburların listesini sunuyoruz:

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlardan Bazıları,

Patlamış Mısır: Özellikle sinemalarda tükettiğimiz abur cuburların başında patlamış mısırlar gelmektedir. Kuruyemişlerle oranladığımızda patlamış mısır oldukça düşük kaloriye sahiptirler. Dışarıda tüketeceğimiz patlamış mısırlarda ayarlayamasak da evlerimizde az miktarda yağ ve tuzla hazırlayacağımız patlamış mısırların bizlere hiçbir zararı olmayacaktır.

Bitter Çikolata: Çikolatalar genellikle kilo aldıran gıdalar arasında bilinir. Fakat bitter çikolataların metabolizmayı hızlandıran bir etkisi vardır. Bu sayede daha hızlı kilo vermemizi sağlar. Ayrıca, çikolatalar mutluluk hormonu salgılamamızı sağlayan gıdalardır.

Dondurma: Dondurma tüketiminde önemli olan hazır dondurmalardan tüketmemektir. Dondurmalar, protein ve kalsiyum bakımından zengin abur cuburlar arasındadır. Dilediğiniz kadar tüketebileceğiniz dondurmalar, kesinlikle kilo aldırmaz.

Fındık – Ceviz – Leblebi – Kuru Üzüm: Abur cuburlar içerisinde kilo aldırmama durumunu da bir tarafa bırakın sağlığımıza da büyük faydaları olan fındık, ceviz, leblebi ve kuru üzüm tüketimi önemlidir. Bir başka şekilde söylemek gerekirse bu abur cuburlar, sağlık açısından günlük olarak tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer almaktadır. Uzmanlar, günlük bir avucu geçmemek üzere kuru üzüm, ceviz, fındık ve leblebinin tüketiminin önemli olduğunu belitmektedir.

Meyveli Yoğurt: Evinizde kendi imkanlarınızla hazırladığını yoğurtlu meyveler, kilo aldırmaması bir tarafa kilo vermenize de oldukça yardımcıdır. Burada önemli olan hazır olarak satılan meyveli yoğurt tüketiminden kaçınarak meyveli yoğurtları en sağlıklı şekli olan evinizde kendinizin hazırlamasıdır.

Peynir ve Maydanozlu Sandviç: Peynir ve ekmekle hazırladığınız sandviçler içerisine maydanoz ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu üçlü bir arada tüketildiğinde kilo verdirmeye oldukça yardımcıdır.

Ayran: Su dışındaki içecekleri bol miktarda tüketiyorsanız tercihiniz ayran olsun. Kola, hazır meyve suları, çay… gibi içecekler sağlığınız açısında zararlıdır. Ayran ise, sağlığınız açısından oldukça faydalıdır ve kesinlikle kilo aldırmaz.

Yukarıda verdiğimiz kilo aldırmayan abur cuburlar, birçok uzmanın özellikle tüketilmesini tavsiye ettikleri gıdalardır. Bu gıdalar, abur cubur olmalarında rağmen sağlığınız açısından oldukça faydalı gıdalardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git