Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir - saglikdas.com

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 962 kez okundu.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Her yaş kesiminden sağlıklı bireylere yapılabilen saç ekimi, belli miktarda saçında açıklık olan hastanın oluşan bu durumdan rahatsızlık duyması sonucu istenilen her yaşta uygulanabilir.

Saç Ekimini Saç Yoğunluğuna Göre Yaptırabilecekler

Henüz çok genç ve orta yaş grupları tarafından saç ekiminin daha çok yaptırıldığı belirlenmiştir. Saç ekiminin yapılmasının daha uygun olduğu yaşlar insan ilişkilerinin ve sosyal konumun yani statünün değer kazandığı yaşlardır. Saç köklerinin toplanma bölgesi olan ensedeki tüylerin miktarı az ise ekim yapılmayabilir. Çünkü ekimin yapılabilmesi için saç köklerinin sağlıklı ve dökülmemiş olması gerekir. Saç ekimi yalnızca başın üst kısmı ve yanlarda oluşan dökülmeler için uygun olan bir işlemdir.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir ve Saç Ekimi Zararları Varmıdır?

Ense yani donör bölgesi sık ve yoğun saçlardan oluşan ve saç ekimine ihtiyaç duyan her birey saç ekiminden yararlanabilir. Saç ekimi sadece erkeklere mahsus değildir. Kadınlar da bölgesel olarak saç dökülme sorunu yaşıyorlarsa saç ektirebilirler.Olası bir kaza sonucunda saçı dökülen bireylere de kolaylık ve rahatlık ile saç ekimi uygulanabilir.

Saç Ekimi Yaptıramayacak Kişiler

Saç ekimi yaptıramayacak kişiler kalp kapakçığında sorun olan ve kalp ritminde de problem yaşanan hastalardır. Saç ekimi yapılamayacak kişiler arasında ciddi şekilde rahatsızlığa sahip olan kişiler de vardır (tansiyon, kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliği). Saç ekiminin yapılabilmesi için ilk olarak kan testi yapılmalıdır. Eğer kan kişinin kan testi uygun değil ise bu kişiye saç ekimi işlemi uygulanamaz.

Saç Ekimi İşlemi İçin Uygun Zaman

Saç ekimine soğuk bakan hastalar arasında önceliği 20 yaş civarında saç dökülme problemi ile karşılaşanlar alır. Bunun sebebi ise ilerleyen zamanlarda saçlarının tekrar döküleceğini düşünmelerinden kaynaklanır. 20 yaş civarında saç ekimi işleminin tereddütsüz yapılabileceğini ve dökülmenin olmayacağını söyleyen doktorlar erken harekete geçmenin her zaman hastalar için daha yararlı olacağını düşünmektedirler.

Saç ekimi işlemini alanında uzman ve profesyonel kişilere yaptırma sonucunda kulaktan dolma bilgi ve düşüncelerin yanlışlığını anlayacak ve saç ekimi işlemini yaptırmada geç kaldığınızı düşüneceksiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git