Kimyasal Peeling Sonrası - saglikdas.com

Kimyasal Peeling Sonrası

Kimyasal Peeling Sonrası
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.533 kez okundu.

Kimyasal Peeling Sonrası Yapılması  Gerekenler?

Ciltteki karışık renk, leke bozuklukları hafif miktardaki kırışıklıkları gidermek için, uygulanan bir yöntemdir. Orta derin ve yüzeysel peeling olarak üç kısma ayrılır. Yüzeysel peeling en çok tercih edilenidir. Kimyasal peeling sonrası da yapılması gerekenler vardır. Cilde canlı bir görünüm kazandırır. Tedirgin edici sonuçlara neden olmaz. Kişiye bu tedavi uygun değilse uygulama yapılmaz. Uzman kişiler tarafından uygulanması gereken ciddi bir yöntemdir. Evlerde kullanılan bazı peeling malzemelerinden de faydalanılır. Kimyasal peeling sonrası ve öncesinde de dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Kimyasal Peeling Sonrası ve Peeling Çeşitleri

 Yüzeysel Peeling:

 Hücreler yüzeyden uzaklaştırmak suretiyle altta kalan cildin meydana çıkması sağlanır. Genç cilt hücreleri yüzeye çıkar. Ciltteki renk farklılıkları karışık görünüm kaybolur. Cilt nem dengesini geri kazandırır. Parlak bir cilde kavuşursunuz. En çok, Glikolik asit ve Laktik asit ve aspirinin ana maddesi olan, salisilik asid kullanılarak yapılır. Kişinin yaşı ve ihtiyacına göre senede birkaç kez uygulanır. Uygulamada hastada ihtiyaç duyulan miktara göze tedavinin dozu değiştirilebilir.

Bu tedaviyi yaptırmış olan kişilere, 15 faktör güneş koruyucusu kullanmaları önerilir. Çok terlemeye neden olan egzersizlerden, sauna, hamam gibi etkinlerden kaçınılmalıdır. Az miktarda acı verebilir. Akabinde birkaç gün makyajda yapılmamalıdır. Botoks yapılacaksa peeling işlemi birkaç hafta durdurulmalıdır. Yüzeysel peeling’te elde edilmek istenen yumuşak, homojen ve siyah noktalardan arınmış yağ dengesi oturmuş parlak bir cilt elde etmektir. Uygulama kış mevsiminde cilt mümkün olduğunda dış etkenlerden korunarak gerçekleştirilmelidir.

* Aktif herpes enfeksiyonu olanlarda,

* Açık yaralar mevcut ise,

* Hamilelikte,

* Yakın zamanda yüz işlemi yapıldı ise,

* Kişinin kılcal damarları yüze yakın ise,

* Cildi hassaslaştıran ilaç kullanımında

Yukarıda belirtilen durumlarda kimyasal peeling kullanılmaz. Basit bir uygulama gibi görünse de çok tecrübeli uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Tedaviye cildinizi tanıyan tek bir hekim tarafından devam edilmelidir. Kişiye ve amaca göre 4-6 seans ve 1-2 haftada bir uygulanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git