Kimyasal Peeling - saglikdas.com

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 894 kez okundu.

Kimyasal Peeling Önemi

Bayanların hassas cildi, gün içinde dış etkenlere maruz kalır ve bunun sonucunda bazı cilt problemleri meydana gelebilir. Bayanlar arasında cilt bakımı oldukça önem verilen bir konudur. Özellikle son son dönemlerde kimyasal peeling yöntemi bayanlar için oldukça popüler bir hale gelmiştir ve popülaritesi her gün artmaktadır. Bunun nedeni de, peeling yöntemini kullanan bayanların olumlu sonuçlar alması olarak belirlenmiştir. Bu yazımızda kimyasal peeling hakkında bilinmeyenleri ve sıkça sorulan soruları sizler için derledik. Bu harika yöntemin ne olduğunu, nasıl uygulandığını ve faydalarını detaylıca inceleyelim.

Bu yöntemin amacı, cildinizi asıl rengine kavuşturup sivilce ve akneleri ortadan kaldırmak veya çatlakların giderilmesidir. Cerrahi olmayan bir yöntemdir ve kısa bir süre içinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca uygulama sürecinin de oldukça basit olması bu yöntemin avantajlarından birisidir. Eğer bu yöntemi uygulamak isterseniz ilk önce bir estetisyen’e başvurun. Sonrasında cildinizin durumu hakkında bir bilgiye sahip olmak için basit birkaç teste giriyorsunuz. Cildinizin peeling yöntemine uygun bir kararın verilmesine halinde tedaviye başlıyorsunuz.

Kimyasal Peeling ve Yöntemleri

Cilde fayda sağlayan birtakım yararlı kimyasalları içeren beyaz renkli bir sıvı cildinize sürülüyor. Yumuşak bir yapıya sahip olan bu su sıvı çok kısa bir zaman içinde derinizin altına işlemektedir. Bu sıvının derinin altına inmesi sonucunda cildinizde soyulmalar meydana gelir bu şekilde ölü hücreler cildinizden atılmış olur. Bu yöntem, derinin soyulması olarak da adlandırılabilen bir işlemdir. Ciltte renk kaybı ya da cildinizde oluşan bazı lekelerin giderilmesi için son derece faydalı bir yöntemdir. Uygulama seansları cildin yapısı ve durumuna göre değişikenlik gösterse de en fazla birkaç seans sonunda olumlu sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Peeling yönteminin tercih edilmesinin önemli nedenlerinden birisi kısa bir süre içinde olumlu sonuçlar alınmasıdır. Bu yöntemin faydalarını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Sivilcelerin oluşturduğu lekelerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir.
  • Akne, leke ve siyah noktaları yok edilmesini sağlar.
  • Cildinizde soyulma yaratır ve cildinizin öz rengine dönmesini sağlar.
  • Kırışıklık sorununun giderilmesini sağlar.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu sıvının karşılanmasını sağlar ve cildinize dirilik kazandırarak sarkmaları engeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git