Kiraz Maskesi - saglikdas.com

Kiraz Maskesi

Kiraz Maskesi
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.420 kez okundu.

Kiraz Maskesi Faydaları

Kiraz, içinde kalsiyum bulundurur ve antioksidan özelliğe sahiptir. İçindeki B vitamini cildinizin yumuşamasını sağlar. Bu muhteşem özelliklerinden dolayı maske olarak kullanılabilir ve cildinizi yenilemede anahtar görevi görebilir. İşte size kiraz maskesi tarifleri:

Kiraz Maskesi Tarifleri

Cilt Beyazlatan Kiraz Maskesi: Çekirdeği alınmış kirazlardan beş tanesini bir kaseye koyarak ezin. İçine yarım tatlı kaşığı bal ve yeterince su ekleyerek krem haline gelmesini sağlayın. Maskeyi yüzünüze sürün, on beş dakika bekleyin. Sonra temizleyin. Bunu iki haftada bir uygulayabilirsiniz. Bu maske cildin beyazlaşmasını sağlar ve her cilt tipine sahip kişi tarafından kullanılabilir.

Cilt Lekelerini Gideren Kiraz Maskesi: Dört tane kirazın çekirdeğini çıkarın ve ezin. İçine iki çay kaşığı susam yağı ve iki çay kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Cildinize sürün ve yarım saat bekleyin. Sonra maskeyi bir kat daha sürün ve on dakika sonra yıkayın. Haftada bir kez yaptığınızda cilt lekelerinin azaldığını ve zaman içerisinde yok olduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekelerini Açan Kiraz Maskesi: Dört tane kirazın çekirdeğini ve kabuğunu çıkararak ezin. İçine dörtte bir limonun suyu ve iki çay kaşığı bal ekledikten sonra yüzünüze sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra yıkayın. Haftada bir uyguladığınızda cilt lekelerinin açıldığını göreceksiniz.

Kiraz içinde pek çok vitamin barındırması ve antioksidan özelliğe sahip olmasından dolayı sağlık açısından vazgeçilmez bir meyvedir. Bu meyve kullanılarak yapılan maskeler de tamamen doğal olma ve hiçbir kimyasal içermeme özelliğine sahiptir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Sağlıklı ve güzel olmak için uğraşırken sağlığınızı bozma tehlikesiyle karşılaşmazsınız. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi olmadığı gibi her evde bulunabilen malzemelerden yapıldığından hazırlanması da çok kolaydır.

Yukarıda verilen kiraz maskesi tarifleri arasından istediğinizi seçip uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda cildinizdeki farkı siz de fark edeceksiniz. Kiraz maskesini cildinizi beyazlatmak için, cilt lekelerini gidermek için veya cilt lekelerinin rengini açmak için kullanabilirsiniz. Hangi amaçla kullanacağınız ve hangi tarifi kullanacağınız size kalmış. İstediğinizi kullanıp cilt sorunlarının üstesinden kiraz maskesiyle gelebilir, düzenli kullanım sonrasında istediğiniz cilde kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git