Kırışıklık Giderici Bitkiler - saglikdas.com

Kırışıklık Giderici Bitkiler

Kırışıklık Giderici Bitkiler
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.133 kez okundu.

Kırışıklık Giderici Bitkiler?

Kırışıklı giderilmesi maksadı ile genellik ile kozmetik ürünler kullanılmak ile birlikte, Kırışıklık giderici bitkiler sayesinde bitkisel tedavi yöntemlerinden yararlanmakta mümkündür. Kırışıklıklarla mücadele etme konusunda Kırışıklık giderici bitkiler sayesinde kendi imkanları ile evde tedavi uygulanması da mümkündür.

Kırışık Giderici Bitkiler ve Faydaları

Yoğurt Ve Limon Karışımı

Bir çay bardağı yoğurt alınarak içerisine birkaç damla limon ilave edilir ve elde edilen karışım yüzün tamamına uygulanır. Uygulama işleminden sonra 20 dakika beklenilir ve yıkama işlemine geçilir. Bu karışım sayesinde yüzün beyazladığı ve kırışıklıkların açıldığı görülmektedir.

Üzüm Suyu Uygulaması

Beş adet üzüm tanesi alınarak suyu sıkılır. Elde edilen su yüze sürülür ve 20 dakika bekletilir. 20 dakikanın sonunda yüz yıkanır. Yıkamadan sonra kırışıkların bir miktar açıldığı görülmektedir.

Biberiye Ve Gül Suyu Karışımı

Bir su bardağı gül suyuna bir miktar biberiye ilave edilir ve bir şişeye konulur. Şişe, içerisindeki karışım ile birlikte 2 gün bekletilir. 2 günün sonunda sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yüz bu karışım ile silinir.

Bal, Zeytinyağı Ve Yumurta Sarısı Karışımı

Bir yumurta sarısı, bir kaşık bal ve bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Elde edilen karışım cildin tamamına masaj yapılarak sürülür. Kırışıklıkların olduğu bölgede uygulanacak masaj, yukarıdan aşağı hareketlerle yapılmalıdır. Uygulama ve masaj işlemi bitince karışım 15 dakika bekletilir ve ardından durulanır. Haftada bir kere uygulanabilir.

Süt Ve Yulaf Unu Karışımı

Süt ve yulaf unu kullanılarak elde edilen karışım yüze sürülerek maske haline getirilir. Karışımın içinde bulunan yulaf unu cildin nem depolamasını sağlar. Ayrıca süt ile yulaf unu karışımı cilde hızlı bir bakım yapılmasını sağlar. Elde edilen karışım yüzde 30 dakika bekletilir ve ardından yıkanır. Yüz yıkandıktan sonra krem aracılığı ile cilt nemlendirilir. Bu uygulama ile ciltteki sarkmaların önüne geçilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git