Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir - saglikdas.com

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir
16 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 952 kez okundu.

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir?

Kırışıklık sorunu ilerleyen yaşlarda birçok kadının ciddi olarak sorun yaşadığı bir durumdur. Kırışıklıkla mücadele etmeden önce kırışıklık kremi nasıl seçilir yazısını okumanızda fayda vardır. Kırışıklık cildin esnek yapısını kaybettiğini gösteren çizgilerdir. Yaşlanmaya bağlı olarak özellikle göz kenarlarında ve alın bölgelerinde hareketlenmeler arttığı için kırışıkların en yoğun olduğu bölgeler olarak bilinmektedir.Kırışıklıkların tamamen ortadan kalkmasını sağlamak mümkün değildir. Fakat yapılan estetik operasyonlar ve kırışıklık kremleri ile kırışıklıkların azalması ve ince çizgilerin oldukça az görünür bir hale gelmesi mümkün olmaktadır.

Kırışıklık tedavisinin püf noktası diğer tüm tedavi yöntemlerinde olduğu gibi en baştan önlemleri almaktır. Almış olduğunuz bakım kremlerinin içeriğinde yer alan besleyici vitamin ve minerallerin yanında ayrıca sağlıklı ve düzenli olarak beslenmek de önemlidir. Aşağıdaki yazıda sizin için tavsiye edilen kırışıklık kremleri yer almaktadır.

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir ve Faydaları Nelerdir?

Kırışıklık kremi aldığınızda bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken en önemli özellik esnekliğini kaybetmiş olan cildinizin yeniden harekete geçmesini sağlayan ve var olan kırışıklıkların azalmasını sağlayan kremler seçmenizdir. Kırışıklık kremi alırken dikkat etmeniz gereken özellikler içeriğinde şu maddelerin bulunması gerekmektedir. Çay özleri, retinol, hidroksi asitler, ve A,C,E  vitaminleri bulunmalıdır. Bu maddeleri incelemek gerekirse;

Retinol: retinol cilde uygulandığı zaman bu madde antioksidanlarla savaşır ve bu sayede ciltteki kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Retinol  cilt üzerinde yeni hücrelerin oluşmasını sağlar ve cildi yenilemekte oldukça etkilidir.

Çay özleri: 200’li yıllardan itibaren oldukça yaygın olarak kullanılan bu özler yeşil ve siyah çay özleridir. Yazın en çok güneş ışınlarına maruz kalındığında kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni de çay özlerinin antioksidan içermesi ve cildin tahriş olup kırışmasını önlemesini sağlamaktır.

Hidroksi asitler: hidroksi asit cilde uygulanan en hafif asitlerden birisidir. Cilde uygulandığı zaman yoğun kırışıkların dahi üstesinden gelmektedir. Cildin kırışıklık olan bölgelerine uygulanır ve  cildin en üst katmanını soyarak etkileyici bir bakım sağlar. Hidroksi asit düzenli olarak kullanıldığı zaman  güneş lekelerini ve  yaşlılık lekerini gidermektedir. Ayrıca kırışıklıklar üzerinde oldukça faydalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git