Kırışıklık Maskeleri - saglikdas.com

Kırışıklık Maskeleri

Kırışıklık Maskeleri
16 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.059 kez okundu.

Kırışıklık Maskeleri ve Önemi

Cildinizdeki kırışıklıklar için bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelerde bitkisel karışımlar ve kremler kullanabilirsiniz. Ciltteki kırışıklıkların ne kadar bir süre sonra ortadan kalkacağını kırışıklıkların derinlikleri belirleyecektir. Bu süre kullandığınız bitkisel ürünlerin yapısına göre de değişiklik gösterebilir. Ciltteki kırışıklıklar için aşağıda tariflerini vereceğimiz kırışıklık maskelerini yapıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Maskeleri ve Tarifleri

 Kırışıklık Maskesi

 • Keten tohumu ( ½ yarım çay bardağı )
 • Su ( 2 çay bardağı )

Suyun içine kattığınız keten tohumunu ateşte kaynatın. Daha sonra haşlanmış olan keten tohumunu eziniz. Ilık hale getirdiğiniz karışımı yüz bölgesine özellikle de kırışıklıkların fazla olduğu yerlere sürünüz. Karışım ciltte 30 dakika bekletilir ve sonra yüz yıkanır. Kürün haftada bir kere kullanılması yeterlidir.

Bitkisel Kırışıklık Giderici

 • Badem yağı ( 5 damla )
 • Avokado ( 3 dilim )

Robottan geçirdiğiniz avokadonun içine badem yağını ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı göz çevrenizdeki kırışıklıklara sürünüz. Bu karışım göz kırışıklıklarınıza çok iyi gelecektir. Karışımı 5 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayınız. Badem yağının kırışıklıkları açma özelliği bulunmaktadır. Avokado ile birlikte kullanıldığı zaman cildi nemlendirir.

Salatalıklı Kırışıklık Maskesi

 • Yumurta akı ( 1 adet )
 • Zeytinyağı
 • Salatalık ( 1 adet )

Kabuğuyla birlikte salatalık dilimlenir. Yumurta akıyla zeytinyağı karıştırılır. Bu karışıma daha önceden dilimlediğiniz salatalığı koyunuz. Cildinizin istediğiniz bölgesine salatalık dilimlerini koyup 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayınız. Yumurta akı cildi gerer, zeytinyağı ise cildi nemlendirip cildin kırışıklıklarını giderir.

Kırışıklıklara Süt Maskesi

 • Süt ( ½ çay bardağı )
 • Salatalık suyu ( 1 adet orta boy )

Süt ile salata suyunu karıştırın. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze hızlı hareketler ile sürün. Sürdüğünüz karışım cildinizde kuruduktan sonra üzerinden bir defa daha geçin. Kuruduktan sonra bir daha geçin ve işlemi tamamlayın. En son uyguladığınız işlemden 10 dakika sonra cildinizi yıkayın. Süt cildi diri tutar, salatalık ise kırışıklıkları giderir. Hafta da bir defa uygulanması kâfidir. Eğer kırışıklıklar derinse bu uygulamayı haftada 2’ye çıkarabilirsiniz.

Yaş Mayalı Kırışıklı Maskesi

 • Yaş maya ( 1 adet )
 • Su

Ilık su ile yaş maya karıştırılır. Mayayı yüzünüze sürebileceğiniz kıvama gelene kadar karıştırın. Karışımı cildinize sürdükten sonra 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Yaş maya cildi besler, kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur ve cilt rengini düzen sokar. Özellikle bu maske 50 yaş üzeri bayanlar için oldukça idealdir. Haftada 1 defa uygulanması yeterli olacaktır.

Cildinizdeki kırışıklıklar derinse cilt için uygulanan kırışıklık maskelerini düzgün olarak uygulamalısınız. 30’lu yaşlarda bulunan bayanlar daha kısa bir sürede sonuç alırlar. Çünkü kırışıklıklar henüz derine kadar inmemiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git