Kırışıklıklar İçin Hyaluronik İle Tanışın - saglikdas.com

Kırışıklıklar İçin Hyaluronik İle Tanışın

Kırışıklıklar İçin Hyaluronik İle Tanışın
16 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 860 kez okundu.

Kırışıklıklar İçin Hyaluronik İle Tanışın?

Hyaluronik asit kırışıklıkları doldurmak için özellikle Amerika da çok yaygın olan, içerik bakımından da doğal bir üründür. Hücrelerin boşlukta kalarak zamanla ciltte oluşturduğu kırışıklık ve sarkmalar hyaluronik asit ile doldurulur.

Uygulama süresi 4-10 ay arası değişen bu doldurma yöntemi uygulama sonunda ekisini gözle görülür derecede gösterir. Hyaluronik asit ile yüzde oluşan küçük kırışıklıklarda ve ya derin çizgilerde dolgu yapılarak oldukça iyi sonuçlar almak mümkündür. Hyaluronik asit cildin nem dengesini sağlar ve esneklik katar. Bu sayede cilt genç ve dinamik kalır.

Ciltte yaşlanmayla birlikte kırışıklık, sarkma gibi durumlarının oluşmasının nedeni içeriğindeki Hyaluronik asit seviyesinin azalmasıdır. Hyaluronik asit cildin nem dengesini sağlar, ciltte antioksidan görevi görür ve cildi sıkılaştırarak taze tutar.

Kırışıklıklar İçin Hyaluronik İle Tanışın Faydaları

Hyaluronik asit kırışıklıklar ve çizgilerin dışında dudaklara dolgunluk katmak, yüzün çöken bölümlerine dolgun, genç bir görünüm kazandırmak için de tercih edilen bir uygulamadır.

Kırışıklıklar için Hyaluronik İle tanisin oldukça işe yarayan bir dolgu yöntemidir. 1.5-2 yılda bir yapılması gereken bu uygulama da lokal anestezi uygulanır. Hyoluronik asit enjektesi için kullanılan ince iğneler sayesinde uygulama tamamlanır. Ve uygulama bittiği anda sonucu gözlemleyebilirsiniz.

15 dakika içinde tamamlanan hyakuronik asit uygulaması zaman zaman biraz şişliğe ya da kızarıklığa neden olabilir. Bunlar olağan yan etkilerdir ve kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Çok sık olmamakla beraber uygulama sonrasında deri altında kanamalar gözlemlenebilir. Fakat en geç 1 hafta sonra kaybolur. Hyaluronik asit uygulamasından önce kanama olmasına karşın önlem olması adına ateş düşürücü, ağrı kesici gibi ilaçlar kesilmeli ve C vitamini alınmalıdır.

Kırışıklıklar için Hyaluronik İletanisin Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Uygulamadan sonra birkaç saat mimik yapılmamalıdır.
  • Cilde bastırarak masaj yapılmamalıdır.
  • Dudaklara yapılan Hyaluronik asit uygulamasından sonra dudaklar 48 saat büzülmemelidir.
  • Uygulamadan sonra birkaç saat aşırı sıcaktan ve aşırı soğuktan kaçınılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git