Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske - saglikdas.com

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske
16 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 984 kez okundu.

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske?

Kırışıklıklar için nemlendirici maske ciltteki nem oranını arttırarak kırışıklık oluşumunu engellemeye yarar. Cildin kırışmaması için sürekli nemli olması gerekir. özellikle 30 yaş ve üstü bayanların nemlendirmeye özen göstermeleri gerekir. çünkü bu yaştan sonra cilt yapısında bozulmalar olur. Kırışıklıkları engellemek içen çeşitli doğal ürünler tercih edilebilir. Aynı zamanda kırışıklıkları giderecek kozmetik ürünleri de mevcuttur fakat hiçbiri doğal ürünlerin sağladığı yararları içeremez.

Cildin üzerinde doğal olan maddeler daha çabuk emilir ve etkisi daha hızlı olur. Aynı zamanda kimyevi bir madde içermediği için cildi nemlendirirken zarar vermez. Parlak, ipeksi bir cilt ve yoğun nemlendirici etkisi ile kırışıklıklar için nemlendirici maske tarifi aşağıdadır. bu maske ile kırışıklık oluşumuna savaş açabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske Tarifi

  • Bal / 1 yemek kaşığı
  • Süt / 2 çay kaşığı
  • Çuha çiçeği yağı /1 tatlı kaşığı

Hazırlanışı: 2 çay kaşığı sütü küçük bir tabağa koyun ve üzerine 1 yemek kaşığı balı ekleyin. Bir süre bu iki malzemeyi karıştırın. Bal eriyince karıştırmaya durdurabilirsiniz. Bal ile süt birbirine iyice kaynaştıktan sonra 1 tatlı kaşığı oranında olan çuha çiçeği yağını ballı süt karışımının içine koyun.

Uygulanışı: Maskeyi kullanmadan önce yüzünüzü iyice temizleyin. Temiz olan cilde bu karışımı uygulayın. Tüm yüz ve göz çevresine uyguladıktan sonra 15 dakika beklemeniz gerekmektedir. Maske cilt üzerinde 15 dakika bekletildikten sonra cildinizi maskeden arındırmak için ılık su kullanın. Daha sonra soğuk suyu yüzünüze vurun ve cilt üzerinde şok etkisi yapın.

Kırışıklıkları engellemek için hazırlanan bu maskeyi her hafta cildinize uygulayın ve bunu bir rutin haline getirin. Düzenli yapılan maske ile cildiniz kırışıklardan uzak duracak ve bakımla parlayacaktır. Aynı zamanda gözenekleri de küçülten kırışıklık karşıtı maske sayesinde cildiniz ipeksi bir görünüme kavuşacaktır.

Kırışıklık maskesini 25 yaşı geçmiş bayanlar kullanabilir. 25- 30 yaşları arasında biyolojik yaşlanma başlar ve bunun etkilerini azaltmak sizin elinizdedir. Periyodik olarak yapılan maske ile kırışıklıklardan kurtulabilir ve gergin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git