Kırışıklıkları Önlemek İçin - saglikdas.com

Kırışıklıkları Önlemek İçin

Kırışıklıkları Önlemek İçin
16 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 991 kez okundu.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Yöntemler?

Cilt kırışıklıkları olarak adlandırılan belirtiler hemen gerçekleşen olaylar değildir. Yaş ilerledikçe öncelik ile göz çevresinde belirginleşmektedir. Göz çevrelerinden başlayan belirtiler zaman içerisinde yüzün tamamına kadar yayılmaktadır. Kırışıklıkları Önlemek İçin yapılacak en sağlıklı işlen oluşmadan önce müdahale etmektir.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Nedenler

  • İnsan vücudu konuşurken çok fazla mimik oluşturmaktadır. Bu mimikler mümkün olduğunca az kullanılmaya çalışılmalıdır. Konuşma esnasında istem dışı olarak takınılan ifadeler neticesinde, yüz hatlarında kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar genellik ile alın bölgelerinde ve göz çevrelerinde yoğunlaşır. Mimiklerin minimum seviyelerde kullanılmaya çalışılması, kırışıklıkların engellenmesine faydalı olacaktır.
  • Makyaj, beslenme bozukluğu, yatış şekli ve az uyumak ya da düzensiz uyku kırışıklıkların diğer nedenleri arasında yer almaktadır. Özellik ile makyajı ile yatan bayanlar kırışıklıklara meydan vermiş olurlar. Başlayan kırışıklıkların geri döndürülmesi çok zordur.
  • Gerek çalışma ortamlarında, gerek ise evlerinde zamanının çoğunu bilgisayar başında geçirenlerde kırışıklık görülmektedir. Bu elektronik cihazdan yayılan zararlı ışınlar ağız çevresi, alın ve göz çevresinde kırışıklıklara neden olmaktadır.
  • Güneş ışınlarının kırışıklıkların fazlalaşması üzerinde etkisi bulunmaktadır. Elastikliğini kaybeden yüzde kırışıklıklar görülecektir.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Yapılabilecek İşlemler

  • Düzenli ve bol miktarda su içmek kırışıklıkların önlenmesi açısından oldukça faydalıdır.
  • Düzenli beslenme alışkanlığını edinmek kırışıklık önlemeye yardımcı olmaktadır. Tuz ve şeker alımına dikkat etmemek kırışıklıkların çoğalmasına neden olur. Meyve ve sebzenin tüketiminin arttırılması kırışıklık oluşumunu engellemektedir.
  • Güneşli ortama çıkılma zorunluluğunda güneş kremi mutlak suret ile kullanılmalıdır.
  • Dolgu ya da botoks denilen işlemler ile kırışıklıkların önüne geçilmesi mümkündür. Cildi botoks bağımlısı yapmamaya dikkat edilmelidir.
  • Makyaj işlemlerinden evvel cilt nemlendirilmesi yapılmalıdır ve makyaja nemlendirme işleminden sonra başlanmalıdır.
  • Kırışıklıkları Önlemek İçin duygusal durumu sabit tutmak, stresli ortamlardan kaçmak ve düzenli beslenmek kaçınılmaz uygulamalardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git