Kırmızı Göz Makyajı - saglikdas.com

Kırmızı Göz Makyajı

Kırmızı Göz Makyajı
26 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.013 kez okundu.

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 Makyaj kavramı milattan önceden beri var olan bir olgudur. O zamanlardan beri kadınlar kendilerini daha güzel göstermek için çeşitli bitkisel ve hayvansal ürünler kullanmıştırlar. Kadınlar için de çok önemli bir olay olan farklı ve güzel görünme istekleri bazı farklılıklar ortaya çıkarmıştır.Herkes ile aynı makyaja sahip olmak istemeyen kadınlar farklı arayışlar içine girerler. Özellikle makyajın en önemli noktalarından göz makyajında da farklı olmak istiyorlar. Göz makyajında farklılıklar arayan kadınlar, çok iddialı bir renk olan kırmızıyı tercih edebilirler.Çok sık tercih edilen bir renk olmayan kırmızı, özel ortamlarda sizin daha dikkat çekici bir göz makyajına sahip olmanızı sağlar.

Kırmızı Göz Makyajının yapılışı şu şekildedir.

1-      Bu makyaja göz kapağına biraz fondöten sürülüp dağıtılarak bir ön hazırlık yapmak gerekmektedir.  Hazırlık yapmaya, sürülen fondötenin üstüne far bazı sürülerek farın sabit durmasını sağlamak gerekir.

2-      Kırmızı fardan, far fırçasına bir miktar kırmızı far alınır. Kırmızı etkisi çok fazla olan bir renk olduğu için fırçadaki fazlalığı bir peçeteyle alınarak yoğunluk giderilir. Fırçada kalan far tamamen göz kapağına sürülür. Hafif hareketlerle sert hatlar dağıtılır.

3-      Sürülen farın üzerine, kırmızının daha fazla öne çıkması için altın renkler kullanılarak, kırmızı far ön plana çıkarılır. Fazla etkili olmamasına dikkat edilerek, kirpiklerin biraz üzerine de altın renklerinde far sürülür.

4-      Fazla olmayacak miktarda ve kalın uçlu olmayan bir fırça ile göz üstüne koyu kahverengi far ve altına sadece kirpiklerin alt bölümüne olmak şartıyla yumuşakça sürülür.Kırmızı göz makyajı daha da şık görünmesi için koyu kahverengi far ince bir şekilde sürülerek, bakışlara derinlik katması sağlanır.

5-      Bu makyajla birlikte tercih edeceğiniz rimel ne olursa olsun siyah olmamalıdır. Göz kapağının üstündeki kırmızı farın daha dikkat çekmesi ve daha ön plana çıkması için kahverengi rimel tercih edilerek, bu makyaja daha da şık bir görünüm kazandırınız.

6-      Kırmızı göz makyajı yapmayı tercih ettiğinizde kullanmanız gereken ruj rengi de açık tonda rujlar olursa iyi bir uyum yakalarsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git