Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.544 kez okundu.

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır?

Rengi itibari ile bayanlar tarafından en fazla tercih edilen ruj rengi kırmızıdır. Ancak kırmızı rujun her bayana aynı düzeyde yakışmadığı da bir gerçektir. Beyaz tenli kişilerin kullanması halinde, kırmızı ruj daha güzel durmaktadır. Kırmızı ruj nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı aşağıda maddeler halinde anlatılmaya çalışılmıştır.

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır ve Ruj Kullanma Esasları

1) Kırmızı ruj kullanımında dikkat edilecek en önemli husus rujun sabitlenmesidir.

2) Rujun yapısı akışkan bir tipte ise, kullanımdan bir müddet sonra dudak kenarlarına taşması mümkündür. Böyle bir durumda kötü görünüm yanında makyajın tamamen bozulması söz konusu olmaktadır.

3) Ruj sürümü gerçekleştirildikten sonra tampon şeklindeki hareketler ile üzerine hafif bir pudra sürme işlemi yapılmalıdır. Bu işlemin amacı rujun dağılmasını önlemektir.

4) Kırmızı ruj kullanımında dikkat edilecek bir diğer önemli husus ise, diş bakımına özen gösterilmesidir. Sararmış dişler ile beraber kullanılan kırmızı ruj hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Bu neden ile kırmızı ruj kullanımı diş bakımı yapıldıktan sonra tercih edilmelidir.

5) Kırmızı ruj kullanıldıktan sonra diş tabakasına bulaşmasının engellenmesi için fazla miktar bir peçete vasıtası ile alınmalıdır. Tüm bu işlemlerin sonunda pudra işlemi yapılmalı ve makyaj tamamlanmalıdır.

6) Kırmızı rujun tercih edilmesi durumunda göz makyajı mümkün olduğunca hafif tutulmalıdır. Hafif belli olan renklerin göz makyajında kullanılması tercih edilmelidir.

7) Kırmızı ruju kullanmanın püf noktası ise, rujun fırça yardımı ile dudaklara sürülmesidir. Normal sürümlerde dudaklara fazla ruj gelmesini engellemek için, fırça kullanmak sayesinde istenilen miktarda ruj sürümü ayarlanmış olur.

8) Kırmızı ruj özellik ile siyah saçlı ve beyaz tenli kişilerde daha etkileyici durmaktadır. Beyaz kırmızı ve siyahın uyumu bunun en başlı nedenidir. Siyah ve kısa saça sahip kişilerin kırmızı ruju tercih etmesi halinde ayrı bir hava kazandığı ve Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır? Sorusunun karşılığını verdiği netlik ile görülmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git