Kirpik Boyama - saglikdas.com

Kirpik Boyama

Kirpik Boyama
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.371 kez okundu.

Kirpik Boyama İşlemi

Kirpik boyama işlemine, genel olarak kaş ve kirpik renkleri, saç renklerine oranla daha açık olan kişilerde, gerek duyulur. Açık renk ve özellikle sarı kirpiklere sahip olanların kirpikleri, uzun ve güzel bir yapıda olsa bile, rimel sürülmediği sürece bu güzellik pek fazla görülmez.

Kirpik ve kaşlarının rengi, saçlarına göre daha açık renk olan ya da çok açık ten rengine sahip olan bayanlar, güzellik merkezlerine giderek özel olarak ayarlanmış kirpik boyaları ile kaş ve kirpik boyama işlemi yaptırarak, çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirler.

Kaş ve kirpikleri boyamak zararlı değildir. Aksine kullanılan bu boyalar, kirpiklerinizi daha da güçlendirerek, daha canlı uzun ve gür görünmesini sağlarlar.

Kirpik Boyama Yöntemleri?

  1. Öncelikle boya yapılacak olan kirpikler, derinlemesine temizlenir.
  2. Temizleme işi bittikten sonra, göz kapaklarına boya işlemesin diye yağlı bir krem uygulanır. Bu krem yağ bazlı herhangi bir krem olabileceği gibi, vazelin de olabilir.
  3. Bir kabın içerisine sağlık bakanlığından onay almış bir boya dökülür ve oksidan yardımıyla boya inceltilerek, uygun bir fırça yardımıyla kirpikler dikkatlice boyanır.
  4. Boyanın bekleme süresi,kişinin kirpik yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bu süre 15-20 dakika arsındadır. Boyama ve bekleme işlemi tamamlandıktan sonra,kalan boyalar kirpiklerden temizlenir ve işlem tamamlanmış olur.

Kirpiklerimiz yüzümüzde görsel olarak önemli olmanın yanında, aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından ve terden de bizi korur.

Kirpik Boyaması Yapılırken Bilinmesi Gererken Noktalar

Bilinmesi gereken en önemli nokta, kaş ve kirpik boyanırken kullanılacak boyaların sağlık bakanlığı tarafından onay almış, kaliteli boyalar, olmasıdır. Bir başka önemli nokta ise kişinin ten rengi ve kirpik yapısına uygun olan boyayı seçmektir ki, boyama işlemini yapacak olan uzman kişinin, bunu doğru belirleyip uygulaması gerekir.

Kaş ve kirpik boyama süresi, genellikle 20- 25 dakika bir süreyi kapsamaktadır. Kaşlar boyandıktan 25 dakika sonra, kirpikler ise 20 dakika sonra işlem tamamlanmaktadır. Boya yapılan kaş ve kirpiklerinizi 1-5 ay süre ile kullanabilir, süre sonunda tekrar boyama işlemi yaptırabilirsiniz. Unutulmamalı ki bu işlem, uzmanlar tarafından ve kaliteli boyalar kullanılarak, yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git