Kirpik Estetiği - saglikdas.com

Kirpik Estetiği

Kirpik Estetiği
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.189 kez okundu.

Kirpik Estetiği Nasıl Olur?

Kirpiklerinizi hacimli, uzun ve kıvrık hale getirmek ve böylece daha etkili bakışlara sahip olmak için takma kirpik kullanmak gibi geçici yöntemlerden sıkıldıysanız kirpik estetiği tam size göre. Kirpik estetik kalıcılığı sağlayarak bu konuda bir devrim yaratmış olan yöntemin ismi p-FUE. Bu teknik yardımıyla kalıcı kirpiklerin tadını çıkarabilirsiniz. Peki bu yöntem nasıl uygulanıyor? Kirpikler için kullanılmak üzere sağlıklı saçlar kafa bölgesinden alınıyor. Bunun için uygun bir bölge belirleniyor ki bu genellikle ense bölgesi oluyor.

Bu bölgeden alınan 200 ile 600 arası kök, kirpikte istenilen bölgeye uygulanıyor. Aşağı yukarı iki saat süren bu işlem sırasında neşter kullanılmadığı için mikrop kapma riski de minimuma indirgenmiş oluyor. İşlem sonucunda istenilen kirpiklere kavuşulmuş oluyor. Kirpik estetiği işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. İşlemden sonraki üç gün kirpiklere su değdirilmemesine kesinlikle çok önem verilmelidir.

Kirpik Estetiği Yöntemleri

Gözlerde şişkinlik meydana gelebilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşılırsa buz yardımı ile şişkinliğin giderilmesi sağlanabilir. İşlemden üç ay sonra kirpikler hızla uzamaya başlayabilir, bu yüzden uzayan kirpiklerin belli aralıklarla kesilmesi gerekebilir. En önemli avantajlarından biri ise işlem bittikten sonra işlemi yaptıran kişi aynı gün eve gidebilir, o geceyi işlemin yapıldığı merkezde geçirmesine gerek yoktur. Bu işlem aynı şekilde kaşlara da uygulanabilmektedir.

Seyrek kaşlara sahipseniz, kaşlarınızın şeklini beğenmiyorsanız ya da daha önceden geçirdiğiniz bir kaza sonucu (yanma vb gibi) kaşlarınızın bir kısmını kaybettiyseniz, bu işlemi uygulayarak istediğiniz kaş şekline kavuşabilirsiniz. Kirpik estetiği operasyonunda ve operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler kaşlar için de geçerlidir. Bu kurallara dikkat ederek siz de istediğiniz kirpik ve kaş yapısına sahip olabilirsiniz.

Daha önceden geçirmiş olduğunuz bir kaza sonucunda meydana gelen veya doğuştan var olabilen kaş ve kirpik eksikliği ile hayatınızın sonuna kadar yaşamak zorunda değilsiniz. Kirpik estetiği yaptırarak bu durumdan kurtulabilir etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Böyle bir durumunuz olmasa bile sadece kaşınıza ve kirpiğinize dolgunluk katarak bakışlarınızı derinleştirmek için de bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git