Kirpik Perması Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kirpik Perması Nasıl Yapılır

Kirpik Perması Nasıl Yapılır
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.450 kez okundu.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Kirpiklerinin daha dolgun ve canlı görünmesini isteyen kadınlar  rimel kullanarak kirpiklerini dolgunlaştırırlar.fakat rimel kalıcı bir dolgunluk sağlamaz. Bu durumu kalıcı bir hale getirebilmek için başka yöntemler kullanılmalıdır. Bu yöntemlerden birisi de kirpik permasıdır. Kirpik perması nasıl yapılır sorusunun cevabını merak eden kişiler bir güzellik merkezine gitmelidir. Eğer evde yapılmak isteniyorsa çok dikkat edilmelidir.

Güzelilk salonlarında uygulanan yöntemler ile kirpikleriniz istediğiniz görünüme sahip olurlar. Kirpik permasının uygulanması için özel bigudiler kullanılır. Bu perma da tıpkı saçlara uygulanan perma gibi aynı mantıkla yapılır.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır ve Kirpik Perması Yapma İşlemleri Nelerdir?

İlk olarak özel bir şekilde hazırlanmış olan bigudiler ile kirpikler sarılır. Bu işlem neticesinde kirpiklerin sabit durması için maddeler kullanılır. Bu madde kirpiklere uygulandıktan sonra sarma işlemine geçilir. Kirpik perması işlemi yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Kirpikler dikkatli ve özenli bir şekilde sarıldıktan sonra bir miktar ısı verilir. Bunu yapmada amaç kirpikler düzene girmesini sağlamaktır.

Bu şekilde yapıldıktan sonra bir süre kirpikler beklemeye alınır. Göze herhangi bir maddenin zarar vermesini önlemek için bu işlem çok dikkatli yapılmalıdır. Bu nedenle kirpik perması işlemini evde tek başınıza yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Kirpiklerin dökülmemesi için hassas bir şekilde makyaj yapılmalıdır.

Kirpik Permasının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Kirpik perması nasıl  yapılır sorusunu yanıtladıktan sonra bir diğer önemli soru ise kirpik permasının kalıcılığıdır. Kirpik permasının etkisi yaklaşık olarak iki veya iki buçuk ay sürer. 2 ay sonunda kirpiklerin yapısı bozulmaya başlamaktadır. Bu nedenle tekrar perma işlemi yapılır. Bu şekilde istediğiniz kadar perma işlemi yaptırmanız mümkündür. Herkes istediği her zaman rimel kullanmak istemeyebilir.

Doğal bir halde güzel kirpiklere sahip olmak isteyenler kirpik permasını uygulayabilir. Kirpik permasını güzellik salonlarında yaptırmanız daha fazla memnun kalmanızı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Uzman kişiler tarafından bu işlem yapıldığında sonuçlar daha iyi olur. kadınlar masraf yapmamak için bazen kendileri yapmak isteyebilir. Fakat bu durum kirpiklerinize zarar verebilir veya kötü bir şekilde yapmanıza neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git