Kirpikler Nasıl Kıvrılır - saglikdas.com

Kirpikler Nasıl Kıvrılır

Kirpikler Nasıl Kıvrılır
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.520 kez okundu.

Kirpikler Nasıl Kıvrılır?

Kirpikler makyajı tamamlama açısından oldukça önemlidir. Çünkü makyajı gösteren gözlerdir, gözleri tamamlayan da kirpiklerdir. Kirpiklerin güzel göstermek için boyanması ve kıvrılması gerekir. Bu yazıda daha çekici gözler için kirpiklerin nasıl kıvrılması gerektiğine yer verdik. Kirpikler nasıl kıvrılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra daha alımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir kirpik kıvırıcıdır. Fakat kirpik kıvırıcı tercihi yapılırken dikkat edilmesi gerekir.

Aldığınız kirpik kıvırıcının kirpiklerinizi kırmaması açısından pedlerinin sert olmaması gerekir. Bu yüzden kirpik kıvırıcı seçilirken belirli markaları seçmekte yarar vardır. Kirpik kıvırıcıyı kullanırken biraz ısıtmayı denerseniz işleminizi hem kolaylaştırmış olursunuz hem de aldığınız sonuç daha iyi olur. Kirpik kıvırıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Kirpik kıvırıcı şekil olarak makasa benzer. Uygulama sırasında da makas gibi tutulmalıdır. Üst kirpiklerinize uygulama yaparken öncelikle kirpik kıvırıcı kirpiklere dikkatlice yerleştirilir.

Kirpikler Nasıl Kıvrılır ve En İyi Yöntemi

Sonrasında yerleştirilen kirpik kıvırıcı nazikçe sıkılır. Alt kirpik uygulamasında kirpikleri ter kıvırmamak için pedlerden yararlanılır. Kıvrık kirpikler için maskara seçimi de oldukça önemlidir. Maskara seçimi yapılırken maskara fırçasını kirpik kıvırmaya uygun seçmeniz önerilir. Maskara seçiminde ki diğer bir husus içerik yönüdür. Kirpikleri kıvırmaya yönelik maskaralar da silikon ve balmumu bulunur.

Bu da uygulamanıza bir artı sağlayacaktır. Kirpiklerinizi kıvırarak yaptığınız makyajın gözlerinizi ne kadar ön plana attığını, iri ve çekici gösterdiğini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Günlük kullandığınız makyajlarda da kirpik kıvırma yöntemi çok fazla makyaj yapmasanız bile gözlerinizi etkileyici hale getirecektir. Kirpikler nasıl kıvrılır? sorusunun cevabını bir de evde yapabileceğiniz yöntemler açısından ele alalım. Eğer elinizde bir kirpik kıvırıcınız yoksa el yordamıyla kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Ellerinizi biraz ısıttıktan sonra üst kirpiklerinizi parmaklarınızla yukarı doğru kıvırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git