Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi - saglikdas.com

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.671 kez okundu.

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi?

Bütün kadınlar, dolgun kirpikler ve çekici bakışlara sahip olmak ister. Bu nedenle kirpikleri dolgun gösteren rimel seçimi yaparlar. Çünkü dolgun kirpiklere ve etkileyici bakışlara sahip olmak, ancak böyle mümkün olur. Kirpiklerinizin rengi ve şekli seçeceğiniz rimeli belirleyen, en önemli faktördür.

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi ve Yapısına Göre Rimel Seçimi

Kirpik yapınızı bilerek, buna uygun olarak rimel seçimi, yapmalısınız. Dümdüz kirpiklere sahip olanların, spiral ve klasik fırçalı rimelleri seçmesi gerekir. Bu sayede kirpikler olduğundan daha hacimli ve kıvrık olacaktır. Şayet kısa kirpiklere sahipseniz, bu taktirde kirpiklerinizi daha uzun ve kıvrık göstermek için, kıvrık fırçalı rimelleri tercih etmeniz gerekir. İki fırça seçimi de kirpikleri olduğundan daha uzun, hacimli ve kıvrık, gösterecektir.

  • Eğer düz kirpiklere sahipseniz, seçmeniz gereken rimel klasik rimeller arsından olmalıdır. Düz kirpiklere sahip olanlar, Loreal Paris Mega marka, rimeli kullanabilirler.
  • Kısa kirpiklere sahip olanların, mutlaka kıvırcık rimelleri tercih etmeleri gerekir. MaxFactor, kısa kirpikler için en uygun rimel markasıdır.
  • Seyrek kirpik yapısına sahip olanların, tercih etmesi gereken rimelin ucu, s şeklinde olmalı, sürüldüğünde hacim ve dolgunluk vermelidir.
  • Düşük kirpik yapısına sahipseniz, kauçuk uçlu rimelleri tercih ederek, bütün kirpikleri tek tek ayırıp, yelpaze görüntüsü vermelisiniz.

Rimellerde sıkı kılları olan fırçalar, kirpiklerinizi kalınlaştırmak içindir. Şayet seyrek kirpiklere sahipseniz, böyle rimelleri tercih ederek, tüm kirpiklerinizi tek tek boyayarak, dolgun görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Koyu renkli gözlere sahipseniz, lacivert ve mavi tonlarında rimelleri tercih etmelisiniz. Eğer renkli gözlere sahipseniz, o zamanda mürdüm rengi rimelleri tercih edebilirsiniz. Kirpikleri dolgun gösteren rimel seçimi yapmak için, önerilerimizi dikkate almalısınız.

Rimel sürerken bilinmesi gerekenler

  1. Üst kirpiklere rimel sürerken başınızı hafifçe arkaya atıp, ileri doğru bakmalısınız. Kirpik diplerinden başlayarak rimel sürmeli ve sağa sola doğru hareket ettirmelisiniz. Uç noktalarda bu hareketi arttırmalısınız. Daha belirgin kirpikler istiyorsanız, önce bir kat rimel sürüp, kuruduktan sonra ikinci katıda sürmelisiniz.
  2. Alt kirpiklerinize rimel uygularken, yapay bir görüntü vermek istemiyorsanız, rimeli fazla belirgin kullanmamalı, sadece hafif dokunuşlar uygulamalısınız.
  3. İki gözü birbirine çok uzak olan bayanların, göz pınarlarına yakın olan bölgeleri belirginleştirip, uç kısımlara daha az rimel uygulaması yapmaları gerekirken,iki gözü birbirine yakın olan bayanların, tam tersi bir biçimde uygulama yapması gerekir.
  4. Düşük göz yapısına sahip olan bayanlar, gözlerinin uç kısımlarını hareketlendirirken orta bölümde daha az rimel uygulamalı ve gözün iç kısmına sadece rimeli dokundurarak işlem yapmalıdırlar.
  5. Kirpiklerinizin yapışması durumunda, kirpik tarama fırçalarını kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git