Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Çözümler - saglikdas.com

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Çözümler

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Çözümler
1 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.665 kez okundu.

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Çözümler

Kirpiklerin kıvrık görünmesini uzun ve hacimli olmasını tüm bayanlar ister. Bunun için önce kirpiklerin dolgunlaşması gerekir. Dolgunlaşan kirpik hacim kazanır. Kirpiklerin kıvrık olması için doğal çözümler deneyerek istediğiniz şekilde kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Uygulamalar

Hint ve Badem Yağı ile Kirpiklerin Kıvrık Olması

  • Hint yağı (1 çay kaşığı)
  • Badem yağı (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Ağzı kapanabilecek bir şişe içinde hint yağı ve badem yağı birbirine karıştırılır. Şişede olmasının nedeni 15 gün boyunca bu karışımı kullanacak olmanızdır. 15 gün kirpiklere uygulan karışım çok az miktarda göze zarar vermeyecek şekilde sürülmelidir. Karışımı uygulamak için kulak çubuğundan yardım alabilirisiniz. Kirpikleri kıvrıklaştırmak için kullanılan bu karışımı 15 gün sonrasında kullanmayı bırakabilirsiniz.

Kirpikleri Kıvrık Yapmak için Doğal Yağlar

  • Badem yağı (yarım çay kaşığı)
  • Fındık yağı (yarım çay kaşığı)
  • Susam yağı (yarım çay kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Badem, fındık ve susam yağı bir kasede karıştırılır. Bu karışım 1 ay boyunca kullanılmalıdır ve kirpik diplerinden uçlara doğru sürülmelidir. Az miktarda sürülmesi gereken doğal yağ karışımın gözlünüze kaçmamasına dikkat edin. 1 ay kullanım sonrasında kirpikleriniz de fark edilir bir uzama olacak ve istediğiniz kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız.

Daha Kıvrık Kirpikler için ise Sarımsak Yağı

  • 2 çorba kaşığı sarımsak yağı
  • 1 adet ceviz içi

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Sarımsak yağını bir kâseye dökün ve çıkarılan ceviz içini 3 veya 4 parçaya bölerek kasenin içine atın. Bu karışımın ağzı kapalı bir şekilde 2–3 gece bekletilmesi gerekmektedir. 2 gece beklettikten sonra kirpiklerinize 1 hafta boyunca uygulayın. Uygulamayı kulak çubuğu ile yapın ve göze temasından kaçının.

Kirpiklerin kıvrık olması için doğal çözümleri uygularken akışkan olan doğal yağlar ile karışımlar elde edildiği unutulmamalıdır. Bu yüzden karışımları kullanırken gözlerinize kaçmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca söylenen sürede karışımların kullanılması şarttır. Aşırı kullanımdan ötürü herhangi bir tahrişe yol açmaya yol açmaya neden olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git