Kış İçin El Bakımı - saglikdas.com

Kış İçin El Bakımı

Kış İçin El Bakımı
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.092 kez okundu.

Kış İçin El Bakımı Önemi

Kış mevsiminde, yaz mevsimine göre elleriniz daha çok yıpranır ve bakıma daha çok ihtiyaç duyar. Narin ellerinizin yıpranmaması ve sağlıklı olması için, ellerinize gerekli olan bakımı yapmalısınız.

Kış için el bakımı yaparken, özellikle cilt yapınız kuru ise elleriniz daha fazla yıpranır ve çatlar. Buna rağmen kış aylarında da, ellerinizin ipek gibi görünmesi ve sağlıklı olması için, kozmetik ürünlerinden ya da doğal bakım yöntemlerinden, faydalanabilirsiniz.

Sizler için araştırdığımız, doğal yöntemleri uygulayarak, kış için el bakımı yapabilir siz de hayalinizdeki ellere, sahip olabilirsiniz. Ve kışa ayrı bir güzellik katabilirsiniz.

Kış İçin El Bakımı Nasıl Yapılır İşte Doğal Yöntemleri

  • Kışın ellerinize iki kat daha fazla özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz. Örneğin dışarı çıkarken ya da bulaşıkları yıkarken, mutlaka eldiven giymeli ellerinizi korumalısınız.
  • Aktarlarda ve marketlerde kolayca bulabileceğiniz gül suyu ile ellerinize bakım yapabilirsiniz. Bunun için de gül suyunun içine, 1 çay kaşığı kadar gliserin ilave edip bu karşımı ellerinize krem gibi, uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 1 saat bekledikten sonra ellerinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz.
  • Ellerinizin kurumaması için, her duştan sonra mutlaka ellerinize nemlendirici özelliği olan bir krem, sürmelisiniz. Özellikle içeriğinde papatya yağı, Hindistan cevizi yağı ya da susam yağı, olan kremleri tercih etmelisiniz. Ayrıca kış aylarında banyo yaparken sabun kullanmamalı, bunun yerine duş jellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede cildinizin kurumasına engel olmuş olursunuz.
  • Kış aylarına, bazı bayanların ellerinde kararma gözlemlenir. Özellikle havası nemsiz olan ortamlarda ve kar yağan şehirlerde, bu duruma daha çok rastlanır. Kararmaya engel olmak istiyorsanız, aklınıza geldikçe limon sürebilirsiniz. Hiçbir zararı olmayan limon suyu, ellerinizin beyazlamasına yardımcı olmaktadır.
  • Ellerin kurumasının başlıca nedeni, havadaki nem oranının düşmesidir. Dışarıya nem vermek neredeyse imkânsızdır. Ancak evinizde nem oranını yükseltmek istiyorsanız kaloriferinizin ya da sobanızın üzerine, bir kap su koymalısınız. Ağzı açık bir kaba su koyduğunuzda, buharlaşan su taneleri evinizin nem oranını yükseltecek ve bu sayede elleriniziniz kurumasına engel olacaktır.

Bu yöntemler sayesinde, elleriniz yaz aylarındaki gibi yumuşacık ve sağlıklı olacaktır. Bu sayede kış mevsiminin tadını, daha güzel yaşayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git