Kışa Girerken Bakım - saglikdas.com

Kışa Girerken Bakım

Kışa Girerken Bakım
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 995 kez okundu.

Kışa Girerken Bakım Önerileri

Yazın güneşten, sıcaktan ve denizden yıpranan cildimize kışa girerken bakım uygulayarak hem daha sağlıklı bir cilde sahip oluruz, hem de yaşlanmanın etkilerini geciktirebiliriz. Özellikle bronzlaşmak için saatlerce altında kaldığımız güneş cildimizde lekelenmelere neden olur. Yazın eğlencesinin ardından kışa girerken bakım yaptığımız cildimiz de sağlıkla ışıldayabilir. Bu bakımlardan bazıları şunlardır:

Peeling: Bronzlaşmak için gün boyu maruz kaldığımız güneş cildimizde ölü derilerin oluşmasına neden olmaktadır. Peeling ise bu ölü derilerden kurtulmanın en iyi yoludur. Oldukça fazla çeşidi olan peelinglerden bütçenize ve cildinize en uygun olanını alarak kışa daha sağlıklı bir ciltle girebilirsiniz.

Cilt Maskesi: Bronzlaşma ile birlikte cildimiz solgun, mat ve yorgun görünebilir. Sıcaktan aşırı terleme ile susuz kalan cildimize nem takviyesi sağlamak için yoğun nem içerikli bakım maskeleri uygulamalıyız. Özellikle E vitamini açısından zengin olan maskeleri tercih ederek en iyi bakımı yapmış oluruz.

Sadece yüzümüze bakım uygulamak yeterli değildir. Kış öncesi bakımını el ve ayaklarımıza da uygulayarak pürüzsüz el ve ayaklara sahip olabiliriz. Özellikle yaz boyunca giyilen terlikler ve açık sandaletler nedeniyle ayaklarda kararma, topuklarda sertleşme ve nasır oluşur. Özellikle ölü derileri el ve ayaklardan atarak ardından da bakım kremleri uygulamak kışa pamuk gibi yumuşacık ve bakımlı el ve ayaklarla girmenizi sağlayacaktır.

Kışa Girerken Bakım Yöntemleri

Yazın çok fazla güneş altında kalarak cildi UV ışınlarına maruz bırakmak, cildin neminin de kaybolmasına neden olmak demektir. Bu nedenle cilde uygulanması gereken en önemli şey nemlendirmektir. Cilt her daim neme ihtiyaç duyar fakat kışın daha fazla kuruduğu için daha fazla nem ister. Yazın yakıcı güneşte kalmak ciltte lekelenmelere neden olur. Bu nedenle mutlaka yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır. Fakat ne yapılırsa yapılsın yine de küçük lekelenmeler olmuşsa kış öncesi mutlaka leke geçirici kremlerle kısa sürede önlem alınmalıdır.

Yazın yorucu ve yakıcı havasının ardından soğuk kış günleri gelmeden düzenli olarak yapılan ile hem lekelenmelerin hem de kırışıklıkların önüne geçilmekte, sıkılaşıp güzelleşen cilt ile yaşlanmanın önüne geçilmektedir. Uygulana peeling ve maskelerle nefes alan cilt, daha sağlıklı görünecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git