Kısa Saç Modelleri - saglikdas.com

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.174 kez okundu.

Kısa Saç Modelleri?

Pek çok ünlü kişiliğin de tercih ettiği kısa saç modelleri, her kadının bir dönem düşündüğü saç modelidir. Ancak bazı bayanlar kısa saç kestirmek istesede kendisine yakışıp yakışmayacağından endişe ettiği için, cesaret edip kısa saç kestiremez.

Kısa saç pek çok kadında harika durur ve çok da kullanışlıdır. Eğer sizde kısa saç kestirmek istiyorsanız, verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak hangi modellerin size yakışıp yakışmayacağına karar verebilirsiniz.

Yüz şekliniz, kısa saçın size uygun olup olmadığını belirleyen, faktörlerden biridir. Eğer dolgun yüz hatlarına sahip seniz kısa saç modellerini bir kez daha düşünmelisiniz. Dolgun yüz hatlarına sahip olan bayanlar, kısa saç kestirdiklerinde yanaklar ve boyunkısmında olan dolgun hatlar, daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kısa saç kestirmemeleri gerekir.

Kısa Saç Modelleri ve Kafa Yapısına Göre Modeller

Kısa saçlar küçük yüzlü bayanlarda daha hoş durmaktadır. Ancak kısa saç modeli kişinin yüz yapısına uygun olarak düşünülmeli ve ona göre karar verilmelidir. Her kısa saç modeli herkeste güzel durmayabilir.

Her gün çok fazla bakım gerekmeden, doğal olarak kullanabileceğiniz bir saç stili istiyorsanız önü uzun, arkası kısa, modelleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde pek çok ünlü isimde imaj için kısa saç kullanmaktadır. Özellikle Rihanna’nın saç şekli, gençler arasında hayli popülerdir. İmaj uğruna saçların bir tarafını kazıtmak daha çok ünlü isimlerin tercihi olsa da dilerseniz siz de uygulayabilirsiniz. Fakat bu saç modeli günlük kullanıma pek uygun değildir.

Saç Yapısına Göre Modeller

Kalın telli saçlara sahipseniz, kesinlikle kısa saç sizde çok hoş durur. Kalın telli saçlara sahip olan bayanların rahatlıkla kısa saç tercih edebileceklerini söyleyebiliriz. Köpük jöle ve çeşitli saç şekillendiriciler, kullanarak kısa saçlarınızı kolayca şekillendirip kullanabilirsiniz. Fön çekme işlemine hiç gerek yok. Zaten fön çekilse de pek belli olmaz.

İnce tel saçlara sahip olan bayanlarında kısa saçKestirmesi daha iyidir. Çünkü ince telli saçlar uzadığı zaman daha da ince gözükür. Bu nedenle ince saç teline sahip olan bayanların kısa saç, özellikle de küt saçları, tercih etmeleri saçların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Kısa saç şeklinizin ortaya çıkması için, boynunuzun uzun olması gerekir. Kısa boyna sahip olan bayanların saç şekilleri kendini fazla göstermez. Uzun boyunlu bayanlarda kısa saç modeli kendini daha iyi gösterir.

Özellikle yoğun bir şekilde çalışan bayanların kısa saç tercih etmeleri gerekir. Çünkü kısa saçın kullanımı oldukça rahattır. Özellikle ince yüzlü zayıf bayanlar, saçlarını kısa kestirip birde kahverengi boyatırlarsa yüzlerine yumuşak bir hava kazandırabilirler. Platin saç rengi de kısa saçta oldukça güzel görünmektedir. Ünlü isimlerin saç modellerini inceleyip yüzünüze uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git