Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir - saglikdas.com

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.567 kez okundu.

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir?

Zannedildiği gibi kısa saça şekil vermek yani fön çekmek çok kolay değildir. Zahmetli olan bu işlemin yöntemleri bilindiği sürece işiniz daha kolay olacaktır. Ünlü kuaförlerden öğrendiklerimizi sizinle paylaşacağız. Kısa saça fönün nasıl çekildiği konusunda çoğumuzun pek çok bilgisi yoktur. Fön çekme işleminde fırçaya saç alma, saç tellerini rahatça fırçada sabit tutmak çok zor bir işlemdir. Sizin işinizi kolaylaştıracak yöntemleri maddeler halinde sıraladık.

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir İşte Yöntemleri

  • Fön çekme işleminden önce saçlar güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Saçlarınızı kırmamak için kurutma makinesiyle kurutmayınız. Havluyla ıslaklığını hafifçe aldıktan sonra kurumasını bekleyiniz. Yalnız önemli olan bir nokta saçların biraz nemli kalması gerektiğidir.
  • Kısa saça fön nasıl çekilir? Sorusunda en önemli noktada seçilecek fırçadır. Seçilecek tarağın kısa saçlara uygun olması gerekmektedir. Bu işlem ince fırçayla yapılması gerekmektedir. Kullanılan kalın fırça ise işinizi çok zorlaştıracaktır. Çünkü kalın fırçalar uzun saçlar için uygundur.
  • Hafif nemli olan saçlarınızı tutam tutam ayırmanız gerekmektedir. Düzgünce ayırdığınız saçları 3 bölüme ayırınız. Tepede, yanlarda ve arkada düzgünce ayırdığınız saçları lütfen pens yardımıyla toplayınız. Düzgünce toplamak çok önemlidir. Bu işlemi kolaylıkla yapabilmeniz için ayırma taraklarından yardım alabilirsiniz.
  • Yukarıda yaptığınız işlem şimdiki uygulamada işinizi çok kolaylaştıracaktır. 3 e böldüğünüz saçların birinden başlayın ve o bölümden tutam tutam saçlar alınız. Daha sonra fön tarağına yerleştiriniz. Fırça saçın altında olması gerekmektedir. Daha sonra fön makinesi ile düzleştiriniz.
  • En önemli tavsiyelerden biri ise, rahatça işlem için ilk tutamların yan taraflardan alınması gerektiğidir. Daha sonra arka taraf ve üst taraf alınırsa işiniz daha da kolaylaşacaktır.
  • Fön işlemini yaparken kesinlikle aynı yere defalarca üst üste fön makinesini tutmayınız. Bu işlem saçınızın yanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca bunu yaparsanız saçlarınız matlaşacak ve kırılacaktır.
  • Elinizde güzel bir sprey bulundurmalısınız. Bütün saça fön çektikten sonra spreyi saçınıza sıkınız. Bu saçın sabitlenmesini sağlayacaktır.

Pratik yaptıkça eliniz alışacak ve bu işlem size bir süre sonra çok rahat uygulayacağınız, zaman kazanacağınız bir işleme dönüşecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git