Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir - saglikdas.com

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.686 kez okundu.

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir?

Günümüzde bayanlar, kısa saçları daha çok tercih etmektedirler. Kısa saçlar bayanları daha seksi ve çekici bir görünüme kavuşturur. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan kısa saçlara şekil vermek, kolay olsa da önemli olan, o modeli gün bitimine kadar koruyabilmektir. Pek çok Hollywood yıldızı ve genç kuşağın tercih ettiği kısa saçları koruyabilmek için, jöle ve saç spreyi gibi yöntemler yeterli kalmaz. Sizler için etkili olan yöntemleri araştırdık.

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilmelidir?

Kısa saçlar, yeni bir imaj vermek ve taze bir görünüme ulaşmak için, oldukça ideal olan yöntemlerden bir tanesidir. Sadece yüzünüzü ön plana çıkaran, kısa saçları taşımak sandığınız kadar kolay değildir. Kendinize uygun bir saç modeli kestirdikten sonra, her gün yapmanız gereken, bazı bakımlar vardır.

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir İşte Yöntemleri

  • Banyodan çıktıktan sonra, saçlarınızı yere su damlayacak şekilde, havluyla kurulayın.
  • Saç kreminizi, tamamen kurulanmadan, saçlarınıza uygulayın.
  • Bu işlemi tamamladıktan sonra, saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.
  • Saçlarınız kuruduktan sonra yapmanız gereken, saç köpüğü kullanmaktır. İki elinizle saç köpüğünü saçlarınıza uygulayın ve vermek istediğiniz saç modelini saçınıza uygulayın.
  • Kısa saçlarınızı arkaya, yana ve tepeye doğru, şekillendirebilirsiniz.
  • Bu işlemler tamamlandıktan sonra, saçlarınız ıslak bir görünüm alacaktır. Ancak bu görünüm, yarım saat sonra tamamen doğal bir hal yakalayacaktır. Saç köpüğü sayesinde, saçlarınız uzun süre verdiğiniz şekilde, sabit kalacaktır.

Saçlarınıza doğal yöntemlerle şekil vermek ve bu şeklin uzun süre bozulmamasını sağlamak istiyorsanız, kullanmanız gereken tek şey limondur. Yarım limonu bir kâsenin üzerine sıkın ve limon suyunun üzerine bir çorba kaşığı su, ilave edin. Hazırladığınız karışımı püskürtmeli bir şişeye alın ve saçlarınıza sıkın. Bu sayede gün boyu bozulmayan saçlar, elde etmiş olacaksınız.

Kısa saça nasıl şekil verilir? Diye düşünenler; Uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden bir tanesi de, şekerli sudur. Kısa saçlarınıza şekil vermek için 1 çorba kaşığı şekeri, 1 su bardağı suda eritin. Bu karışımı da püskürtmeli bir şişeye alın ve saçlarınıza sıkın. Şekerli su, saçlarınızda adeta bir jöle etkisi yaratacak ve doğal yöntemlerle, saçınız şekil alacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git