Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri - saglikdas.com

Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri

Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.060 kez okundu.

Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Kısa saçlı bayanların şikayet ettikleri konuların başında saçlarının cansız ve sönük görünmesi gelir. Kısa saçlarınıza etkili bir görünüm vermek için size yakışacak saç renklerinden bahsedelim. Kısa saçın herkese yakışmadığı bir gerçektir. Bunun yanında hersaç rengi de her tene uyum göstermez.

Kısa saçınızı teninizle uyumlu bir renkte kullanmazsanız kötü bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz tenli bayanlar genellikle açık renkleri tercih eder. Buğday tenli bayanlar daha çok kahve, karamel, röfleli saç renklerine yönelirken esmerler ise kestane ve kızıl gibi sıcak renk tonlarını tercih etmektedir.

Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri ve Modelleri

Saç renginizi seçerken saçınızın modeli ile birlikte ten renginizi de göz önünde bulundurmanız önemli bir husustur.

Beyaz Tenli Bayanlar için Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri

Gölgeli karamel tonları, beyaz tene sahip kısa saçlı bayanların daha havalı ve şık bir görünüme sahip olabilmesi için tercih edebilecekleri bir renktir. Kulak hizasında kestirdiğiniz saçlarınız var ise kahve tonlarını tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Saçlarını muhakkak sarı renge boyatması gereken bayanlar 40 yaş üstü ve kısa saçlı bayanlardır çünkü seyrekleşen ve beyazlayan saçlar için sarı renk gayet iyi bir kamuflajdır.

Buğday Tenli Bayanlar için Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri

Buğday tenli bayanlar hem koyu renklerin hem açık renklerin tenlerine yakışmasından dolayı beyaz tenli ve esmer tenli bayanlara göre daha şanslılardır. Buğday tenli ve kısa saçlı bayanlar kül renginden mavi siyaha kadar bütün renk tonlarını rahatlıkla kullanabilir ve harika görünebilirler. Kısa saçlarını omuz hizasında kesilmiş bir model tercih ederek ve saçlarının aralarına kahve ışıltılar attırarak daha da harika olabilirler.

Esmer Tenli Bayanlar için Kısa Saça Yakışan Saç Renkleri

Kahve tonları, kızıl ve kestane tonları esmer tenli ve kısa saçı tercih etmiş olan bayanların kullanabilecekleri renklerdir. Bu renkler esmelerin ten renklerine daha uyumlu oldukları için muhteşem görünür. Kısa saçlarınızı omuz hizasında kullanıyorsanız kahve tonlarında boyattığınız saçlarınızın uçlarına karamel ve ışıltılı tonlarda krep attırarak da kullanabilir ve çekiciliğinize çekicilik ekleyebilrsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git