Kışın Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı - saglikdas.com

Kışın Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kışın Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.222 kez okundu.

Kışın Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Özellikle kış mevsiminde, daha çok bakıma ihtiyaç duyan ayaklarınız için, gerekli olan her şeyi yapmalıyız. Çünkü ayak masajı uzmanları, ayakların altındaki her bir noktanın vücuttaki organlara giden sinirler, olduğunu söylüyor. Hiçbir şey için olmasa bile, sırf bu yüzden ayaklarımıza özenle bakım yapmalıyız.

Kışın ayak bakımı nasıl yapılmalı? Kış mevsiminde ayaklarınızla nasıl ilgilenmeniz gerekir? Detaylı olarak araştırdık. Bu küçük şeyleri yaparak hem organların sağlığını, hem de ayaklarınızın bakımını yapmış olursunuz.

Kışın Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

( Kışın tırnaklarınızı kısa kesin. )

Her bayan uzun tırnaklara sahip olmak ister. Fakat kış aylarına girince bu tırnaklara bakmak emek ister. Kışın ayaklarınızın acımaması ve hijyenik açıdan, kısa tırnakları tercih etmelisiniz. Çünkü tüm gün boyunca kapalı kalan ayaklar için bu şarttır. Ayrıca ayaklarınıza düzenli olarak pedikür yapmanız da tavsiye edilir.

( Günlük bakım yapmak önemlidir. )

Bakım için mutlaka bir krem olmalıdır. Bu kremi evden çıkmadan önce veya bir yere gitmeden önce, mutlaka sürmelisiniz. Eve geldiğinizde ise ayak sakinleştirici kremler ile ayaklarınızı bir süre, güzelce ovmalısınız. Ayrıca ayaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak, hem bacaklarınızı hem de ayaklarınızı, dinlendirmiş olursunuz.

( Kış mevsiminde ayak masajına önem verin. )

Yoğun bir günün ardından, ayaklarınıza masaj yaparak, onlara adeta güzel bir hediye verin. Bunu yapmak için bir leğenin içine ılık su koyun ve bu suya aromatik tuzlardan ilave edin. Bir süre ayaklarınızı bu suda bekletin ve masaj yaparak işlemi sonlandırın.

( Sert topuklar için kür tarifi )

Kış aylarında, topuklarınız normalden daha çok çatlar ve kurur. Bunun önüne geçmek için duşta ponza taşını, ayaklarınızın sert kısımlarına sürmelisiniz. Daha sonra akşam yatmadan önce, ayaklarınıza vazelin sürerek ovun ve bir poşet geçirin. Poşetin üzerine de çorabınızı giyin ve bu şekilde uyuyun. Sabah uyandığınızda, ayaklarınız yumuşacık olacaktır.

( Her hafta ayaklarınıza peeling yapın. )

Peeling sayesinde, ayaklarınız ölü derilerden arınacak ve çeşitli sorunlardan kurtulacaktır. Peeling yaptıktan sonra, doğal ayak bakım ürünlerine kullanarak 7 – 8 dk. masaj yapın. İşlemlerden sonra topuklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git