Kışın Cilt Bakımı - saglikdas.com

Kışın Cilt Bakımı

Kışın Cilt Bakımı
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 832 kez okundu.

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz boyunca cilt daha parlak, nemli ve canlı olur. Fakat kış aylarının yaklaşması ile birlikte cilt donuk bir hal almaya başlar. Bunun sebebi, cildin nem değerinin düşmesidir. Bu sebeple de kış aylarında kullanılan cilt bakım ürünleri ile yaz aylarında kullanılanlar aynı değildir. Kışın cilt bakımı, biraz daha farklılık gösterir. Özellikle kışın yapılan cilt bakımını sizler için maddeler halinde derledik.

Kışın Cilt Bakımı Uygulamaları

  • Kış aylarına özel olarak, duştan sonca cildinize bebek yağı sürün. Bu, nem dengesini sağlamak için oldukça önemlidir. Bunun yanında, güneşle temas eden bölgelerinize ( eller ve yüz ) güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Dudak çatlamaları kış aylarında oldukça sık görülür. Bu yüzden dudaklarınızı da nemlendirmeyi ve beslemeyi ihmal etmeyin.
  • Uyandıktan hemen sonra duşa girin. Bir 5 dakika kadar sıcak su ile duş alın. Bu süreçte vücudunuz ısıya alışacaktır. Daha sonra bir anda suyu soğuğa çevirin. Aniden yapılan ısı değişimi sayesinde hücreler uyarılacak ve kan dolaşımı daha da hızlanacaktır. Bu değişim sayesinde cildiniz her zaman taze ve diri kalacaktır. Bu uygulamayı 2 – 3 dakika boyunca bir sıcak bir soğuk olacak şekilde yapmaya devam edin.
  • Cilt bakımını sadece dışarıdan değil içeriden de yapmaya dikkat edin. Özellikle detoks etkisine sahip gıdaları tüketin. Örnek olarak ılık suyun içerisine taze limonu sıkarak elde ettiğiniz karışım gösterilebilir. Her sabah aç karnına bir bardak ılık suya bir adet limonu sıkıp içerseniz tüm organlarınız daha efektif bir şekilde çalışmaya başlar ve toksin maddeler vücuttan hızla atılır. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde de cildinizi beslemiş olursunuz.
  • Cildinize düzenli olarak eksfoliye yapın. Bu sayede cildin daimi olarak nemli ve canlı kalmasını sağlarsınız. Ayrıca peeling işlemini de düzenli olarak yapmaya dikkat edin. Çünkü yaz aylarında cildin nem derecesi düzgün olur. Kış aylarında ise bu denge bozulur ve yeteri kadar bakım yapılmazsa cilt nem eksikliğinden dolayı matlaşmaya ve yaşlanmaya başlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git