Kişisel Bakım Nedir - saglikdas.com

Kişisel Bakım Nedir

Kişisel Bakım Nedir
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.012 kez okundu.

Kişisel Bakım Nedir?

Vücut üzerinde bulunan tüm temizlik ve bakım işlemleri kişisel bakım olarak ifade edilmektedir. Kişisel bakımına özen gösteren insanlar toplum tarafından kabul gören ve örnek gösterilen insanlar olarak nitelendirilirler ve görünümleri ve temizlikleri ile ön planda olurlar. Bu tip insanlar Kişisel bakım nedir? Kavramının gerçeklerini görsel olarak ispatlayan insanlardır. Kişisel bakım nedir? Nasıl yapılır? sorularının karşılığı olarak hazırlanan paylaşım aşağıda sunulmuştur.

Kişisel Bakım Nedir ve Bakım Çeşitleri 

Kıyafet Bakımı

Kıyafetlerin gösterişli ya da pahalı olmaları bakımlı olduğu anlamına gelmemektedir. Temiz kokan kıyafetlerin giyilmesi, kıyafetlerin kırışıklıklara maruz kalmaması, vücuda uygun kıyafetlerin seçimi gibi etkenler kıyafet bakımının birer parçasıdır. Özellik ile yaz mevsiminde meydana gelen ve terden kaynaklanan lekelerin göze çarpmaması nedeni ile sık kıyafet değiştirme alışkanlığı edinilmesi gereken bir alışkanlık çeşididir.

El Ve Ayak Bakımı

Özellik ile bayanlar açısından el ve ayakların temiz ve bakımlı olması dikkat edilen bir husustur. El ve ayaklara gereken ilginin gösterilmesi, bakımının yapılması, ayaklarda kötü koku oluşumuna engel olunması, mümkün olduğunca her gün duş alınması, mümkün olmaması halinde özellik ile ayakların her gün sabunlu su ile yıkanması, el ve ayak bakımı yönünden uyulması gereken temel ilkelerdir.

Vücut Bakımı

Vücudun dış görünüşünün sağlıklı olması nedeni ile uygulanan işlemlerdir. İşlemlerin uygulanmasında kullanılabilecek en etkili gereç kesedir. Kese vücutta zaman ile biriken ölü derilerin temizlenmesi maksadı ile kullanılmaktadır. Ölü derilerin beyaz tenli insanların bile daha siyah gözükmesine neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu neden ile ölü derilerin vücuttan temizlenmesi gerekmektedir.

Ağız Ve Diş Bakımı

Özellik ile dişlerin günde 3 kere fırçalanması alışkanlık haline getirilmelidir. İnsanlar ile karşılaşmada direkt olarak ön plana çıkan diş ve ağız konusunda gereken hassasiyet gösterilmelidir.

Saç Bakımı

Saç bakımında temel ilke, yağsız olan saçların sağlıkla parlamasını ve canlı görülmesini sağlamaktır. Bu neden ile saçların düzenli aralıklar ile yıkanmasına özen gösterilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git