Kivi İle Yapılan Maskeler - saglikdas.com

Kivi İle Yapılan Maskeler

Kivi İle Yapılan Maskeler
19 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Kivi İle Yapılan Maskeler?

Kivi hem vücudumuz hem cildimiz için mucizevi bir meyvedir. İçerdiği C vitamini ile cilde iyi gelirken sadece 26 kalori olmasıyla da formda kalmak için bire birdir. Kivi ayrıca içinde oldukça fazla bulunan asitler ile cildi yenilerken aynı zamanda cildin ölü tabakasını soyar. Peeling etkisi olan kivi cildi yumuşatır ve besler. Ciltte oluşan lekeleri ve peeling etkisi ile siyah noktaları azaltır. İçten dışa doğru esneklik artar. Kivinin antibakteriyel özelliği vardır bu nedenle sivilceli ciltler için de çok uygundur.

Kivi İle Yapılan Maskeler ve Çeşitleri

Gelelim kivi ile yapılan maskelere. Cilt tipinize göre düzenli olarak yapacağınız kivi maskesi cildinizdeki sorunları ortadan kaldıracak ve istediğiniz gibi bir cilde kavuşacaksınız.

-Dilimlenmiş Halka Kivilerle Yapılan Maske

Kivinin kabuğunu soyun. İnce bir şekilde halka halka kesin. Sonra güzel sakin bir müzik açarak uzanın ve cildinizdeki ruhunuzdaki tüm olumsuzlukların bedeninizden uzaklaştığını hayal edin. 15 dakika böyle durduktan sonra yüzünüzü yıkayın.

-Kırışıklıklara Karşı Kivi İle Yapılan Maske

İki üç kiviyi ezerek püre haline getirin. Suyunu süzün kalan posasını yüzünüz ve boynunuza masaj yaparak uygulayın.Yirmi dakıka boyunca bekleyin ılık suya batırılmış pamukla silin ve sonra ılık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın.

Yukarıda anlattığımız maskede kalan kivi suyunu yüzünüze bir pamukla pansuman yaparak değerlendirebilirsiniz. On dakika bekledğinizde ölü derilerden arınmış olacaksınız.

-Kivi ve Kil İle Yapılan Maske

Kiviyi ezip suyunu ayırın. Bu kivi suyuna kil maskesi katıp karıştırın. Yüzünüze sürüp on dakika dinlendirin. Yağlı ve sivilceli ciltler için bire birdir.

Şimdi de yağlı, normal ve kuru ciltlerin ne kadar sıklıkla bu maskeleri uygulaması gerektiğine bakalım. Yağlı cildiniz varsa yukarıda verilen kil ve kivi maskesini haftada iki kez uygulayın. Normal cilde sahipseniz kivi maskelerini uygulamak yüzünüzü daha pürüzsüz hale getirecek ve berraklaştıracaktır.

Kuru cildiniz varsa da haftada iki kez kil ile hazırlanan maske hariç diğerlerini uygulayabilirsiniz. İçerdiği C vitamini özellikle kuru ciltlere iyi gelir. Kiviyi veya kabuklarını istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz. Tahriş olmaması için 5 dakika süreyle uygulayın. Kivi ile yapılan maskelerde çok para dökmeden istediğiniz cilde kavuşacaksınız. Yeterki düzenli uygulayın ve ilk seferde olmadı diye pes etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git