Kivi Maskeleri - saglikdas.com

Kivi Maskeleri

Kivi Maskeleri
19 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 990 kez okundu.

Kivi Maskeleri ve Önemi

Güzellik maskelerinden bir tanesi de kivi maskeleridir. Kivi ile yapılan bir bakımda cilt güzelleşir, ciltte bulunan bakteriler ölür ve ölü deriler temizlenir. Kısaca kivi meyvesi tek başına bir mucizedir. Kış aylarının aranılan meyvesi olan kivi oldukça da besleyici bir meyvedir. C vitamini açısından oldukça zengin bir meyve olan kivi cilde güzellik verir.

Kolajen miktarının yüksek olması C vitamininden ileri gelmektedir. Bunun yanında meyvede mineraller ve bir miktarda B vitamini bulunur. Bunların yanında magnezyum, fosfor ve kalsiyum açısından da oldukça zengin bir meyvedir.

Kivi Maskeleri ve Faydaları

Dilimlenmiş Kivi Halkaları

Kiviyi kabuklarından ayırın ve daha sonra kiviyi ince dilimler halinde dilimleyin. Dilimlediğiniz kivileri yüzünüze yerleştirin ve sırt üstü yatar vaziyette uzanın. 10 veya 15 dakika bu durumda yatın. Bu kivi dilimleri cilt yüzeyi için oldukça etkilidir.

Kivi Suyu ile Kompres

Blender dan geçirdiğiniz veya ezdiğiniz kivinin suyunu çıkartınız. Daha sonra temiz bir sargı bezini bu kivi suyunun içine batırın ve bezi cildinize uygulayın. Bu işlemi 10 dakika boyunca sürekli olarak yapınız.

Kivi Maskesi

Güzellik için yapılan maskelerden bir tanesi de kivi ve kil maskeleridir. Ezerek veya blender dan geçirerek suyunu çıkarttığınız kivinin içine bir miktar kil atın ve tahta veya cam kaşıkla macun haline gelene kadar bu karışımı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika yüzünüzde bekletin. Sivilceli ve yağlı bir cilde sahipseniz bu maske cildinize çok iyi gelecektir.

Her cilt farklıdır ve her cildin kendine özgü özellikleri vardır. Bazı ciltler vitaminleri ve mineralleri çok hızlı emer bazıları ise yavaş. Yağlı ve kalın ciltlerde vitamin emilimi daha zordur ayrıca ölü deri katmanı daha kalındır. Yaş ilerledikçe de cilt tabakası da kalınlaşır.

Yağlı ve Kalın Ciltlere Kivi

Yağlı ve kalın ciltler için kivi maskeleri idealdir. Kivi yağlanmayı dengeler ve cilt üzerinde bulunan gözenekleri de sıkılaştırır. 3 günde bir 15 dakika bu maskeyi cildinize uygulayın. Akne veya siyah nokta sorununuz varsa kivinize kil ekleyin.

Normal Ciltlere Kivi

Kivi maskeleri cildin rengini açtığı gibi cilde berraklık verir. 4 günde bir uygulayacağınız bu maskeyi yüzünüzde 10 dakika bekletmeniz kâfidir.

İnce ve Yağlı Ciltlere Kivi

Kivi maskelerini bu tür cilt türlerinde özellikle kullanmalıdır. Çünkü içerisinde bulunan C vitamini sayesinde ciltte yaşlanma etkilerini azaltır. Bu maskeyi cildinize 4 günde bir uygulayın ve 5 dakika sonra yüzünüzü temizleyin.

Kuru ve İnce Ciltlere Kivi

En hassas olan cilt türüdür. Kivi kabuklarını soyduktan sonra ihtiyaç duyulan bölgeye konulur. 5 dakika sonra kaldırın yoksa cildiniz tahriş olur. Bu kürü 4 günde bir uygulayın. Kivi maskeleri doğru uyguladıkları zaman iyi bir sonuç verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git