Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır
19 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.374 kez okundu.

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saç nasıl yapılır sorusunun cevabı; Düz saçlı olan bayanlar, kendilerinde farklılık yaratmak için veya özel günlerinde görünüşlerini değiştirmek için saçlarını kıvırcık hale getirmek isterler. Her kuaför saça rahatlıkla kıvırcık şeklini verebilmektedir ama bayanların evde yapabileceği en zor uygulamalardan biridir. Kıvırcık saç yapmak için, son derece el becerisi olan bayanlar ve kullanışı rahat aynı zamanda kaliteli saç bakım ürünleri bayanların evlerinde olması gerekmektedir.

Bu evde yapılması zor olan konuyu sizin için bilgili kuaförlerden araştırdık. Aşağıdaki detayları inceleyelim ve fikir sahibi olalım.

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri                                           

Bayanların güzel buklelere sahip olabilmesi için aşamaların her birine çok dikkat etmesi gerekir. Bilgili kişiler bu aşamaların sorunsuz olarak yapıldığında saçların daha kolay şekil aldığını söylemektedirler. Aşağıda kıvırcık saç nasıl yapılır sorusunun detayları vardır.

  • Birinci aşamada saçları sabitlemek gerekir. Bunun için jöle, sprey veya köpük tercih edilebilir. Kuaförler köpüğün daha iyi bir sabitleyici olduğunu belirtmişlerdir.
  • Uygulama saç uçlarından başlar ve yukarıya doğru devam eder.
  • Köpüğü uygulama sırasında, saçınızın uçlarını avuç içinizle sıkıştırarak kıvırcık görümünü elde edebilirsiniz.
  • Fön makinesinin uç kısmına vigo isimli kıvırma aparatı takılır ve ısı ile kıvırma kısmına geçiş yapılır.
  • Saçınızın önce uç kısmından başlayarak vigo içerisine yerleştirilir. Köpüğün ve saçın kurutulma işlemi başlanır.
  • Bu işlem bittikten sonra saç kıvırcık görümünü alır. Ama bukleler istenilen kıvrımda değil iste saç maşaları ile buklelerinizi istediğiniz görünüme getirebilirsiniz.

Yapacağınız bu uygulamalar hem sizin vaktinizi çalmaz hem de harika bir kıvırcık saça sahip olursunuz. Fön makinesinin ucuna takılan vigo parçası ünlü mağazalarda ve kuaför ürünleri satan satış firmalarında bulunabilmektedir. Kendi saçınızı kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için bu aparatlarınızı evinizde bulundurmalısınız. Bu sayede kuaförlere verilen yüksek para meblalarından kurtulmuş olursunuz.

Kıvırcık saçlara sahip olmak belli başlı ürünler ile mümkündür. Evde kendi emeğiniz ile yapacağınız saç şekillendirmeleri sayesinde özel günlere ve günlük hayatta kullanacağınız kıvırcık saçlara kolaylıkla sahip olacaksınız. Düz saçlarından sıkılan bayanların güzel buklelere kavuşması işlemi artık bu kadar pratiktir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git