Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek - saglikdas.com

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek
19 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.315 kez okundu.

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek?

Kıvırcık saçlara şekil vermek artık bayanların kabusu olmayacak. Kıvırcık saçlı bayanlar bigudilerle kıvırcık saçlarına daha kolay şekil verebilecekler. Kıvırcık saçlar yapı itibariyle şekil almaya uygun değillerdir ama bigudiler ile kıvırcık saçlarınıza şekil verebilir ve bu şekli de uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek İşte 10 Önemli Yöntem

1-) Kıvırcık saçların diğer saçlara oranla bakımı ve düzene girmesi daha zordur. Kıvırcık saçlara şekil vermek için bigudileri kullanacaksanız saçlarınızı az da olsa düzleştirmeniz gerekiyor. Düzleştirme işlemi olmaz ise düzensiz saçlara yaptığınız bigudi ile şekillendirme sizi memnun etmeyecektir.

2-)Kıvırcık saçlar banyodan sonra el yordamı ile düzleştirilmelidir. Düzleştirdiğiniz saçlarınıza sıcak sudaki bigudiler iyi gelecektir. İçi su dolu olan bigudiler saçlara dalgasını daha çabuk verirler.

3-) Saçlar düzleştirildikten sonra 12 adet ve içi su dolu olan bigudiler sıcak kaynar suya atılır. Kaynatma işlemine kısık ateşte devam edilir. 10 dakika sonra kaynatma işlemine son verilir.

4-) Saçlarınızı sarma işlemine başlamadan önce düzleştirdiniz. İçi su dolu bigudilerinizi sararken ılık olmalı. 12 tane bigudiniz olduğuna göre saçınızı 12 eşit parçaya ayırmanız gerecek. Saçlarınıza bigudileri sararken işlemi dışa doğru yapmalısınız. Bigudinin iç kısmını çıkartarak sarma işlemine başlayınız. Her sarma işleminden sonra dış kısmı üzerine yerleştirerek işlemi tamamlayın.

5-) 12 eşit parçaya böldüğünüz saçlarınızı sardıktan sonra beklemek için fazla vaktiniz bulunmuyorsa fön makinesi ile saçlarınıza ısı verebilirsiniz. Saçlarınız daha çabuk şekle girecektir ve kolay bozulmayacaktır.

6-) Bigudili saçlara ısı verme işlemi 15 dakikadır. Daha sonra bigudilerinizi saçınızdan yavaş bir şekilde çıkartınız.

7-) Saçlarınız istediğiniz şekle gelmiştir. Bigudi ile kıvırcık saçlarınıza verdiğiniz şeklin bozulmasını istemiyorsanız saçlarınıza sprey sıkabilirsiniz. Saçlarınızın etkisinin terden veya havanın durumundan etkilenmesini istemiyorsanız sabitleyici sprey kullanınız.

8) Kıvırcık saçlı bayanlar bigudi ile sarma işlemi yapmadan önce saçlarını düzleştirmelidir. Düz bir saç sarma işleminin kolay olması demektir.

9-) Acele ile saçınızdan çıkarttığınız bigudiler saçlarınızın daha kabarık ve kıvırcık görünmesine neden olabilir. Bundan dolayı kıvırcık saçlardan bigudi çıkartırken yavaş bir şekilde yapmalıdır.

10-) Vaktiniz bol ise bigudiler kafanızda 6 saate yakın kalabilir. Bigudi ile saçlarınıza verdiğiniz şekil uzun süre bozulmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git