Kol Tüyleri Nasıl Alınır - saglikdas.com

Kol Tüyleri Nasıl Alınır

Kol Tüyleri Nasıl Alınır
20 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.592 kez okundu.

Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Bu yazımızda kol tüyleri nasıl alınır konusunu ele alacağız. Kozmetik reyonlarında rahatlıkla bulabileceğiniz tüy dökücü kremler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bir diğer yöntem de klasik ağda ile bu işlemi gerçekleştirmektir. Isıtmış olduğunuz ağdayı, spatula yardımıyla kolunuza sürebilir ve ağda beziyle çekerek alabilirsiniz.

Uzun süreli bir çözüm için tüylerin çıkış yönünün tam tersine çekmek sizin yararınıza olacaktır. Ağdadan önce kol kısmına bebek pudrası dökmek, narin tenli bayanlarda oluşan sivilce problemini engelleyecektir. Bir diğer yöntem epilasyon aleti kullanmaktır.

Bu tarzda pek çok seçenek bulunsa da buz içeren ürünleri kullanmak, daha az acı çekmenize olanak sağlayacaktır. Ağda yapılacak yer uyuşacağı için, işiniz kolaylaşır. Ağda işlemi ciltte tahriş yaratabileceği için, ağda uygulamasından sonra nemlendirici krem kullanılabilir. Yapı itibariyle yumuşak ve ince olan kol tüyleri kullandığınız metoda göre farklı yapılarda da çıkabilir. Epilasyon ve tüy dökücü kremlere oranla ağda işlemi daha uzun süreli sonuçlar verecektir.

Kol Tüyleri Nasıl Alınır ve Yöntemleri Nelerdir?

İçerisinde baharatlar ve şifalı bitkiler satılmasıyla bilinen aktarlardan alınan bazı maddeleri kullanmak cildinize zarar verebilir. Bu maddeler deri altından vücuda girebileceği için sağlıklı değildir. Kol tüylerini alma işlemi sıklıkla yapılmamalıdır. Bu işlem, kol derisini tahriş ederek cilde zarar verebilir.

Vücuttaki hiçbir bölgenin jiletle temizlenmemesi de oldukça önemlidir. Kıl kökünü kalınlaştırması ve daha erken çıkması negatif yönleridir. Pratik olması ise tek pozitif yönüdür. Aynı zamanda kol altında kararmalara sebep olduğu da bilinmektedir. Kullanılan jiletin hijyenik olmaması da cildinize zarar verebilir. Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri deneyerek, kol tüyleri nasıl alınır ve sizin için en uygun yöntemin hangisi olduğunu deneyerek öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git