Kolay Hazırlanan Saç Maskeleri - saglikdas.com

Kolay Hazırlanan Saç Maskeleri

Kolay Hazırlanan Saç Maskeleri
20 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Kolay Hazırlanan Saç Maskeleri?

Yıpranan saçlarımızla birçoğumuzun başı derttedir. Çok çeşitli sebeplerle saç tellerimiz incelir, kırılır ve doğallığını yitirir. Saçımıza yapılan işlemler de gücünü zaman geçtikçe azaltmaktadır. Eski gücünü kazandırmak içinse türlü ürünler kullanırız ancak sonuç alma kısmında hep bir sorunla karşılaşırız. Artık sonuç almanız o kadar da zor olmayacak. Çünkü kolay hazırlanan saç maskeleri elinizin altındadır. İşte sizlere birkaç saç maskesi tarifi. Umuyoruz ki arayışlarınıza bir çare olacaklar. En güzel kısmı ise çok zamanınızı almayışlarıdır. Kolay hazırlanan saç maskeleri aşağıdadır.

Kolay Hazırlanan Saç Maskeleri ve Tarifleri

Pratik Saç Bakım Maskesi

Malzemeler

 1 bardak mayonez, 2 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı

Bir bardak mayonez ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi iyice çırpılır. Saçlarınızın yıpranmış bölgelerine uygulayarak eski gücünü geri getirebilirsiniz. Az malzeme ve hazırlaması az zaman gerektiren bu maskeyi saçınızda 1 saat bekletmeniz gerekmektedir. Sonrasında durulama işlemine geçebilirsiniz.

Kolay Saç Maskesi

Malzemeler

 Badem yağı, A vitamini.

Hazırlanışı

Badem yağını saçınıza yetecek şekilde bir kaba dökün ve üstüne vitamini ilave edin. A vitamini de badem yağına yetmelidir. Saçınızın uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Saçınıza uyguladıktan hemen sonra saçınızı tarayın. Maskenin tüm saçınıza yayılması açısından önem taşıyan bir noktadır. 1 saat beklemenin sonunda saçınızı durulayabilirsiniz.

Saç Maskesi

Malzemeler

Bir tutam menekşe, yarım su bardağı zeytinyağı

Hazırlanışı

Bir kaba zeytinyağını boşalttıktan sonra menekşeleri ekleyin. Ancak menekşe kuru halde olmalıdır. Hazırladığınız bu karışımı 3 gün muhafaza ediniz ve 3 günün sonunda saçınıza uygulayabilirsiniz. Menekşe saçınızın uzamasında etkilidir. Saç uçlarına uygulayarak kırıkların oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Haftada 1 seferden başka uygulamamanız önerilir.

Muzlu Saç Bakım Maskesi

Malzemeleri

1 adet muz, 1 şişe badem yağı, 2 çay kaşığı susam yağı.

Hazırlanışı

 Muzu ezerek püre haline getiriniz. Daha sonra üstüne yağları boca ediniz. Elde ettiğiniz karışım muz içerdiğinden katı olacak ve saça uygulamakta sorun çıkaracaktır. Dikkatlice sürdükten sonra saçın her yerine sürüldüğünden emin olunmalıdır. İşlem bitince saçlar ılık su ile yıkanıp şampuanla yıkanabilir. Saçlarınızın ipek gibi olduğunu göreceksiniz ancak haftada en fazla 2 kez uygulamalısınız.

Saç Bakım Yağı

Hindistan cevizi yağı saçınızı parlatır, besler ve uzamasına yardımcı olur. Sadece saçınıza sürüp 1 saat bekleyin. Katı halde ve bitkisel yağ şeklinde satılan şekilleri mevcuttur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git