Kolay Peeling Tarifi - saglikdas.com

Kolay Peeling Tarifi

Kolay Peeling Tarifi
20 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.270 kez okundu.

Kolay Peeling Tarifi?

Cildinizdeki ölü derilerin ortadan kalkması için peeling işlemine ihtiyacınız vardır. Peeling en güzel cilt yenileme araçlarından biridir. Canlı deri ile çok güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Fakat peeling için hazırlık yapmaya vaktinizin olmadığı zamanlar olabilir. Bu durumda kolay peeling tarifi hemen imdadınıza koşacaktır. Herkesin bilmesi gereken bu tarif kolay uygulanabilir ve hızlı hazırlanabilir olması nedeni ile çok işinize yarayacaktır.

Vaktiniz olabilir fakat peeling yapmaya üşeniyorsunuzdur. Peeling için hazırlık yapmak size yorucu geliyordur.  Bedenen ya da ruhen yorgunluk nedeni ile cildinizi bakımsız bırakmanıza değmez. Kaybolan zamanlar ve yıllar geri gelmemektedir. Bu yüzden bakımınızı olabildiğinde erken yıllarda yaparak ileriki yaşlara daha genç ve güzel görünümlü girmenizi sağlamanız gerekmektedir. Hayatın olumsuzluklarına karşı, tüm üzüntü ve sıkıntılara karşı cildinizin gergin ve capcanlı görünmesini sağlamak sizin elinizdedir.

Hayat şartları yorucudur. Zaman zaman gülsek de zamanı geldiğinde ağlarız. Gün boyu trafik nedeni ile tozlu yollarda gezeriz. Rüzgarla uçuşan her şey cildimize yapışır ve gözeneklerimizin tıkanmasını sağlar. Aynı zamanda üst derimizin de eskimesine neden olur. Cildimizi yenilemek ve canlandırmak için birkaç dakika ayırmamız yeterli olacaktır. Bakımlı görünmek ve her daim kaliteli bir cilde sahip olmak için gün içinde biraz zaman ayırmanız yeterli olacaktır. Cildimize yerleşen toz ve kir tabakasından arınmak için kolay peeling tarifi uygulamamız hiç de fena olmayacaktır.

Kolay Peeling Tarifi ve Malzemeleri

  • Yulaf ezmesi / 3 yemek kaşığı
  • Su / 1 su bardağı

Doğal yollardan kolay peeling yapabilmek için gerekli olan 2 malzeme mevcuttur. Bu malzemeler yulaf ezmesi ve sudur. 1 bardak suyu ocakta kaynatarak işe başlayın. Kaynayan suya 3 yemek kaşığı yulaf ezmesini ilave edin ve tahta bir kaşık yardımı ile karıştırın. Daha sonra ılık hale gelen karışımı masaj yolu ile cildinize uygulayın. 5 dakika cildinizi ovmanız yeterlidir. Daha sonra gül suyu ile maskeyi ciltten arındırın ve ılık su ile cildinizi durulayın. Haftada bir kere peeling tarifini cildinize uygulayabilirsiniz.

Bilindiği üzere peeling uygulaması kuru ciltler ve akneli ciltler için uygun değildir. Kuru ciltlerin yapısına zarar veren peeling, akneli ciltlerde de aknenin yayılmasını sağlamaktadır. O yüzden kuru cilt tipi ve akne sorunu olanların peeling işlemi yapmaları sakıncalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git