Koparak Dökülen Saçlar İçin Bakım - saglikdas.com

Koparak Dökülen Saçlar İçin Bakım

Koparak Dökülen Saçlar İçin Bakım
20 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.591 kez okundu.

Koparak Dökülen Saçlar İçin Bakım?

Saçların koparak dökülmesi saçtaki keratin eksikliğinden kaynaklanır. Bu şekilde yıpranmış saçları onarmak için, içinde keratin bulunan saç bakım ürünleri kullanılır. Pek çok marka keratin içeren şampuan üretmeye başladı. Bu ürünler elastikiyetini kaybettiği için koparak dökülen ve zarar gören saçların onarılmasını sağlıyor. Koparak dökülen saçlar için bakım tavsiyelerinden en çok işe yarayanı, pres yapılmayan brezilya fönü keratinidir. Bunun nasiı yapıldığıyla ilgili ayrıntılar aşağıdadır.

İlk olarak saçlarınızı yıkayın ve temiz olduklarından emin olun. Yıkadıktan sonra saçınızın nemini alın fakat bunu kurutma makinesi kullanmadan yapmalısınız. Brezilya fönü keratinini plastik bir kabın içine koyun. Saç diplerine sürmeden, saçınızın yıpranmış ve hasar görmüş yerlerine saç boyarmış gibi sürün. Bu bölgeleri tarayarak keratinin iyice yedirilmesini sağlayın. Keratinin iyice yedirildiğinden emin olduktan sonra, fön makinesini uzakta tutarak saçınızı kurutun.

Koparak Dökülen Saçlar İçin Bakım Önerileri

Bu işlemden sonra fön makinesini yine uzakta tutarak, dilerseniz saçınıza fön çekebilirsiniz. Düzleştirici, maşa, pres gibi saça şekil veren aletleri asla saçınıza değdirmemelisiniz. Koparak dökülen saçlar için bakım türleri arasında en çok tavsiye edilen bu bakımı haftada bir veya on günde bir uygulayabilirsiniz.

Keratini saçınıza uyguladıktan iki gün sonra yıkamayı unutmayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra kullanacağınız şampuanların da bebek şampuanı veya tuzsuz içerikli şampuanlar olmasına dikkat etmelisiniz. Saçınızı böyle bir şampuanla yani bebek şampuanı veya tuzsuz içerikli bir şampuanla yıkadıktan sonra gliss serinin siyah renk açıcısını kullanabilirsiniz. Saçlarınızın kopmasını ve kırılmasını engelleyen bu işlemleri düzenli olarak yaparsanız, iki ay sonra saçlarınızın artık kopmadığını, kırılmadığını ve hasar görmüş bölgelerinin de onarılmış olduğunu göreceksiniz.

Saçların kırılması ve kopması bayanları en çok uğraştıran konulardan biridir. Saçınıza şekil vermek istersiniz fakat hasar görmüş bölgelerden dolayı istediğiniz şekli veremezsiniz. Saçınıza istediğiniz şekli vermek ve yıpranmış bölgeleri onarmak için, üstüne üstlük saçınızın bir daha kopmamasını ve kırılmamasını sağlamak için, pres yapılmayan brezilya fönü keratinini kullanabilirsiniz. Kopan saçların en büyük ihtiyacı olan keratin uygulaması sayesinde saçlarınızın sahip olduğu bütün hasar onarılmış olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git