Kozmetik Ürünleri - saglikdas.com

Kozmetik Ürünleri

Kozmetik Ürünleri
21 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 874 kez okundu.

Kozmetik Ürünleri Önemi

Kozmetik ürünleri sadece vücudun tek bir bölgesinde değil, çeşitli bölgelerinde kullanılan ve birbirinden farklı özelliklere sahip olan sağlıklı bakım malzemeleridir. Vücudun her bir bölgesinde ayrı ayrı olarak satılan bu ürünler çeşitli fonksiyonlara sahiptirler. Yüz bölgesinde kullanılan malzemelerden vücut ve makyaj için kullanılan malzemelere kadar geniş bir ürün kombinasyonu bulunmaktadır. Kozmetik ürünleri ve bu ürünlerin etkileri aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

Kozmetik Ürünleri Cilt Bakımı İçin

Yüz temizleme jeli:

Her sabah ve akşam kullanarak cildinizi her türlü kirden ve makyajdan arındırmak için kullanılan ve cildinizin yaşlanmasını önleyen kozmetik bakım malzemeleridir.

Çaylak önleyici krem:

Hamilelikte ve normal zamanlarda alınan aşırı kilolar cilt üzerinde çatlaklara sebep olabilir. Bu gibi durumlarda tedavi olarak çatlak önleyici kremlerden faydalanmak mümkündür.

Göz kremi:

Göz çevresi yapısı itibarı ile çok ince bir yapıya sahiptir. Kaşıntıdan ve alerjiden dolayı ortaya çıkan gözaltı torbaları, gözaltı morarmaları ve kırışıklarına çözüm olarak bu kremin kullanılması önerilmektedir.

Nemlendirici bakım losyonu:

cildin nem oranının dengelenmesini sağlayan ve cilt tarafından oldukça çabuk emilen bakım kremleridir.

Sivilce ve akne jeli:

Bu jeller sabah ve akşam akne ve sivilceleri temizlemek aynı zamanda mikroplardan arındırmak için kullanılan hijyenik bir bakım ürünüdür.

Leke kremi:

ciltte meydana gelmiş olan yaralanmalardan ve cilt üzerindeki hasarlardan ve izlerden kurtaran üründür.

Sabun:

Yüz ve vücut temizliğinde kullanılan en yaygın olan malzemedir. Hijyeni sağlayan bu malzeme hem pratik ve de çabuk bir temizleyicidir.

Vücut losyonu:

Tüm vücudun kurumasını önleyen ve canlanmasını sağlayan jel kıvamına sahip olan bir kozmetik ürünüdür.

El kremi:

Bütün gün suya ve kimyasal maddeler ile karşı karşıya kalan ellerinizi yumuşatmak için kullanılan bir kozmetik malzemesidir.

Duş jeli:

farklı özelliklere ve içeriğe sahip olan duş jelleri duş esnasında rahatlamanızı sağlamaktadır.

Dudak koruyucu:

Dudakların kışın soğuktan yazın ise sıcaktan dolayı çatlaması sonucu dudaklar için yeterli bakımın yapılmasını sağlayan bu koruyucu kremler nemlendirme sağlayarak dudaklarınızın yeniden nemli ve parlak bir görünme sahip olmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git