Küçük Göz Makyajı - saglikdas.com

Küçük Göz Makyajı

Küçük Göz Makyajı
25 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.011 kez okundu.

Küçük Göz Makyajı Önemi

Küçük gözlere sahip kadınlar birkaç hileyle daha büyük duran gözlere ve derin bakışlara sahip olabiliyor. Gözlere beyaz ağırlıklı bir göz makyajı yapmak da bunlardan bir tanesi. Küçük gözlere beyaz göz makyajı uygulanırsa oldukça güzel bakışlara sahip olunabilir.

Makyajda kontur işlemi birçok bölgede uygulanan bir yöntemdir. Kontur yönteminde işlem basittir, belirginleştirmek istenen yerler aydınlatılır, kapatılmak istenen yerler koyulaştırılır.

Bu işlem kontur amaçlı paletler edinerek veya ten renginizin birkaç ton açığı ve koyusu göz farlarıyla kolayca yapılabilir. Kontur işlemi yüzün her bölgesine uygulanabildiği gibi yapımı da basittir.Bu yazıda göz etrafının nasıl konturlanacağı anlatılmaktadır. Bunun için ayrı bir aydınlatıcı kontur paleti almanıza gerek yoktur.

Küçük Göz Makyajı İçin Kullanılacak Malzemeler

  • Kırık beyaz renkte göz farı
  • Beyaz göz kalemi
  • Gözaltı kapatıcısı
  • Aydınlatıcı

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  1. Öncelikle göz çevresindeki halkalar, morluklar gözaltı kapatıcısıyla göz çevresine uygulanarak kapatılır.
  2. Kaşların hemen altına kırık beyaz farı kontur aracı olarak kullanılır. Belirginleştirmek istenilen bölge açık renkle konturlarken kapatılmak istenen bölgeler koyu renkle konturlanır. Böylece gözleriniz açığa çıkmasını sağlayacaksınız.
  3. Bu işlemden sonra aydınlatıcı göz çevresine ve elmacık kemiklerinin üstüne dağıtılarak yayılır.
  4. Göz etrafıyla işimiz bittikten sonra beyaz göz kalemini gözaltlarına çekildikten sonra makyaj tamamlanır.

Beyaz göz makyajında konturlama işlemiyle göz etrafında açık tonlar kullanarak gözleriniz belirginleşir. Bu makyajdan sonra siyah renk bir eyeliner veya rimel kullanarak gözlerinizi daha çok açığa çıkarabilirsiniz.

Bu makyajı yaptıktan sonra tamamlayıcı unsur olarak açık kırmızı ve pembe tonlarını allık olarak elmacık kemiklerinizde kullanabilirsiniz. Yalnız allığı yoğun bir şekilde uygulamamaya özen gösterin. Tüm ilgiyi yanaklara çekip gözün arka planda kalmaması için hafif bir şekilde uygulamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git