Kumral Saç Boyası Yapımı - saglikdas.com

Kumral Saç Boyası Yapımı

Kumral Saç Boyası Yapımı
21 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.895 kez okundu.

Kumral Saç Boyası Yapımı?

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız kumral saç boyası yapımı tüm kozmetik devlerini reddederek organik ürün kullanımını desteklemektedir. Tüm kimyasal maddelerden uzak durularak üretilen kumral saç boyası bitkisel ürünler aracılığı ile elde edildiğinden kanser riskini önlemektedir. Satın aldığınız hazır boyaların içerisinde yer alan kimyasal maddeler genellikle kişinin saçlarında beyazlamaya ve dökülmeye sebep olmaktadır.

Yıpranma sorununu da beraberinde getiren hazır boyalar çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmemektedir. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız saç boyaları ile sağlıklı ve parlak saçlara kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Pratik yöntemler ile hazırlayacağınız kumral saç boyası için kolları sıvayın.

Kumral Saç Boyası Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

  • Adaçayı(2 fincan kurutulmuş olacak)
  • Karanfil (1 tatlı kaşığı)
  • Kına(1 yemek kaşığı)
  • 2 fincan su

Tüm kimyasal madde kullanımını geride bırakarak doğal ürün kullanımını ön plana çıkaran kumral saç boyası aracılığı ile kusursuz bir görünüme sahip olmanın tam zamanı. Doğal kumral saç boyası yapımı için öncelikle adaçayını kaynatarak suyunu süzün. Daha sonra süzülerek soğutulan adaçayının üzerine 1 tatlı kaşığı karanfil ve 1 yemek kaşığı kına ilave ederek karıştırın.

Bu işlem sonrasında karışımı saçlarınıza uygulayarak streç aracılığı ile sarın. Saçlarınıza boyama işlemi gibi uygulayacağınız bu karışımı 45 dakika bekleterek ılık su aracılığı ile yıkayın. Doğallığı ile ön plana çıkan kumral saç boyası yapımı ile kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

Doğal Kumral Saç Boyası Kürü:

  • Yarım litre su
  • 100 gram papatya
  • 4 damla gliserin

100 gram papatya yarım litre suyun içinde kaynatılarak demlendirilir. Daha sonra karışımın içerisine gliserin ilave eldir. Bu işlem sonrasında karışımı saçlarınıza masaj aracılığı ile uygulayabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz bu işlemi saç tonunuz kumral renge dönene dek uygulayabilirsiniz. Sizlerde önerilerimiz doğrultusunda kumral saç boyası yapımını gerçekleştirerek kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git