Kuru Cilt Maskeleri - saglikdas.com

Kuru Cilt Maskeleri

Kuru Cilt Maskeleri
21 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 929 kez okundu.

Kuru Cilt Maskeleri Önemi

Bayanların makyajlarının yüzüne yakışmadığını düşünmesi ve bu neden ile sürekli olarak nemlendirici krem bulundurması kuru cilt tiplerinden kaynaklanmaktadır. Kuru cilt maskeleri sayesinde bu olumsuz düşüncelerden kurtulmak mümkündür. Uygulanan Kuru cilt maskeleri ile nemli bir cilde sahip olmak mümkündür.

Kuru Cilt Maskeleri Nasıl Hazırlanır?

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yumurta sarısı karıştırılarak maske hazırlanır. Hazırlanan maske boyun kısmına ya da cilde sürülerek 15 dakika bekletilir. 15 dakika sonunda yıkama işlemi gerçekleştirilir. Uygulama sonucunda cilt kuru görüntüden kurtulacak ve nemlenecektir.
  • 2 dilim pişmiş kabak bir çatal aracılığı ile iyice ezilir. Elde edilen malzemenin içerisine 1 çorba kaşığı zeytinyağı konulur. Karışım cilde sürülerek 20 dakika bekletilir ve yıkanır. Zeytinyağı cildin yumuşamasını sağlar iken kabak nemlendirici görevi görecektir.
  • 1 adet havuç rendelenerek içerisine 1 yumurta akı konularak karıştırılır. Elde edilen karışım cilde yayılarak sürülür. Yarım saat beklenilerek cilt yıkanır. Bu uygulama haftada bir kez yapılmalıdır. Cildin nemlenmesine etki etmektedir.
  • Bir miktar marul alınarak bıçak aracılığı ile küçük parçalara ayrılır. Bu parçaların üzerine 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı konulur. Elde edilen karışım cilde sürülerek 20 dakika beklenir ve cilt yıkanır. Marul cildi nemlendirmeye ve parlatmaya yaramaktadır.
  • Saçlara dahi uygulanmakta olan muz kuru ciltlerin nemlendirilmesi için çok iyi bir bakım kürü oluşturmaktadır. Ezilen 1 adet muzun içerisine 1 çorba kaşığı süt eklenir. Karışım yüze sürülerek 15 dakika bekletilir ve yıkanır.
  • Şeftali soyularak püre haline getirilir. İçerisine demlenmiş papatya suyu katılır. Papatya suyu süzüldükten sonra şeftaliye ilave edilir. Hazırlanan karışım cilde sürülür. Tercih edilmesi durumunda şeftali püresinin içerisine 1 çorba kaşığı balda ilave edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git