Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi - saglikdas.com

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.093 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi?

Kuru ciltlerde en çok görülen şikayetlerden birisi olan kırışıklık sorunu kuru ciltler için kırışıklık maskesi tarifi ile ortadan kalkmaktadır. Kuru cilt bakımı yağlı veya karma cilt yapılarının bakımına oranla daha zor gerçekleşmektedir. Kırışıklık sorunu kuru ciltlerde daha erken ortaya çıkmaktadır.

Güzellik uzmanı ve bitkisel bakım yönünden uzman teknikler geliştiren Suna Dumankaya kuru ciltlerin bakımı için kırışıklık ve sarkma giderici maske tarifini takipçileri için paylaşmıştır. Aşağıdaki yer alan maddeler Suna Dumankaya tarafından hazırlanan kuru ciltler için kırışıklık maskesinin ne olduğunu açıklamaktadır.

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi ve Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı
  • Yarım dilim bal kabağı
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı pekmez
  • 1 yemek kaşığı badem

İlk olarak haşlamış olduğunuz yarım dilim bal kabağını iyice ezin. Bunun üzerine diğer malzemeleri de ilave ederek tahta kaşıkla karıştırın. Bu kırışıklık maskesini uygulamadan önce cildinizi yeşil çayla demlediğiniz su ile temizleyin. Daha sonra bu maskeyi göz çevreniz hariç olmak üzere dekolte bölgesini dahil ederek 30 dakika boyunca uygulayın.

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Giderici Maske Nasıl Hazırlanır?

Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra bir müddet bekleyin ve ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu kırışıklık giderici maskeyi haftada 2 defa uygulamanız tavsiye edilmektedir. bu maske ile ilgili olarak üzüm çekirdeği yağının içerisinde güçlü antioksidanlar bulunmaktadır. Bu sayede yaşlanmaya sebep olan çizgiler ile tam anlamıyla mücadele eder

Ayrıca zeytinyağı cildi beslerken yoğurt ise içerisinde bulundurduğu mineraller yardımı ile cildinize parlaklık katar. Bu malzemeler sayesinde cildiniz yaşlılık belirtilerinden tamamen kurtulur. Doğal bir şekilde ışıltı kazanır. Kuru ciltlerin bakımı her zaman daha zor olmuştur. Bu nedenle yukarıda tarifi verilen kuru ciltler için kırışıklık giderici bakım maskesini düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Düzenli ve doğru bir şekilde uygulandığında kuru bir cilde sahipseniz tam anlamıyla bir nemlenme sağlanır ve cilt bakımınız kusursuz bir şekilde yerine getirilir. Kuru bir cilde sahipseniz endişelenmenize gerek artık gerek yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git